Arctic Freezer 34e-sports Duo yerine oturmuyor

akgün

Hectopat
Soğutucuyu yeni aldım ama montajda sıkıntı yaşıyorum. B450M-A Pro Max anakartım var montajı yaparken arka plaka sallanıyor ve sıkışmıyor. Vidaları daha iyi sıkmak ile ilgili bir durum yok ortada, arka plakanın anakart ile temas eden kısmına kağıt sıkıştırdığımda sallantı azalıyor ve soğutucu daha sağlam duruyor ama gene de temassızlık olduğu için işlemci 70 80 dereceleri görüyor boşta. Yeni bir arka plaka mı almam lazım? Sorunu nasıl çözerim sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı soğutucuyu ben de kullanıyorum, mevcut plakaya ayakları takınca biraz boşluk kalması normal. Soğutucuyu takınca işlemci kaynaklı sıkıca kaplıyor zaten. Plakaya taktığın vidalarda ufak çizgiler olur hocam, o çizgilerin alt kısımda olması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çizgiler alt kısma gelecek şekilde kurulumu yapıyorum ama gene de soğutucu blok oynuyor ve işlemciyi sıkıca tutmuyor. Kurulumdan sonra bilgisayarı açtığımda 30 derece başlayan işlemci 2 dakika içinde 70 derece oluyor. Şu an sorunu çözemediğim için stok fanı kullanıyorum ve betonla sabitlenmiş gibi sağlam sıcaklık değerleri de normal. İlginç bu durumla karşılaşmayı beklemiyordum.

Çizgiler alt kısma gelecek şekilde kurulumu yapıyorum ama gene de soğutucu blok oynuyor ve işlemciyi sıkıca tutmuyor. Kurulumdan sonra bilgisayarı açtığımda 30 derece başlayan işlemci 2 dakika içinde 70 derece oluyor. Şu an sorunu çözemediğim için stok fanı kullanıyorum ve betonla sabitlenmiş gibi sağlam sıcaklık değerleri de normal. İlginç bu durumla karşılaşmayı beklemiyordum.
Hocam buradakinin aynısını yaptıysanız sanırım üründen kaynaklı bir sorun olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı