Arctic Liquid cooler II ve III versiyonları arasında nasıl bir fark var?

Emre12345

Kilopat
Daha fazla  
Arctic'in II ve III versiyon sıvı soğutmaları arasında fark var mı? Fiyat farkını vermeye değer mi? Ses, performans olarak aradaki fiyata değer mi?

Senelerce Arctic pompalarında neden RGB yok diye diye en sonunda adamlara 3. versiyonu ürettirdiler. Pompa bloğunun görselliği konusunda bir problemin yoksa o fiyat farkını yeni versiyona vermene gerek yok.

Arctic'in II ve III versiyon sıvı soğutmaları arasında fark var mı? Fiyat farkını vermeye değer mi? Ses, performans olarak aradaki fiyata değer mi?

Radyatör kısmında boyut farkı olabilir.
Yani 420 mm radyatörde üretiyor Artic markası.
Ve bu sıvı soğutucu radyatörüne uygun kasa olması gerekiyor.

Radyatör kısmında boyut farkı olabilir.
Yani 420 mm radyatörde üretiyor Artic markası.
Ve bu sıvı soğutucu radyatörüne uygun kasa olması gerekiyor.
Aslında o boyut zaten herkesin alırken dikkat ettiği bir şey. BUrada en ok gol atan kısım radyatörün yan kalınlığının fazla olması. Aslında soğutma konusunda bu nedenle de çok başarılı. Geniş hazne, daha iyi soğutma.

Aslında o boyut zaten herkesin alırken dikkat ettiği bir şey. BUrada en ok gol atan kısım radyatörün yan kalınlığının fazla olması. Aslında soğutma konusunda bu nedenle de çok başarılı. Geniş hazne, daha iyi soğutma.

Evet geniş hazne daha iyi soğutma performansı sunabilir bu sıvı soğutma.
Yalnız 420 mm radyatör destekleyen kasa yoksa bunun bir anlamı yok.

Senelerce Arctic pompalarında neden RGB yok diye diye en sonunda adamlara 3. versiyonu ürettirdiler. Pompa bloğunun görselliği konusunda bir problemin yoksa o fiyat farkını yeni versiyona vermene gerek yok.
hocam benim bahsettiğim ürün linkteki ürün. Siz de onu diyordunuz değil mi? Performans olark bir fark yoksa zaten vermem, rgb sevmeyen birisiyim. Bundan dolayı arctic'in bu modelini tercih ettim. İnternette testlerine baktım 2. versiyonlarda 360 ile 240 arasında fark yok hatta kimi zaman 240 öne geçiyor. Doğru değil mi bu durum?

Evet geniş hazne daha iyi soğutma performansı sunabilir bu sıvı soğutma.
Yalnız 420 mm radyatör destekleyen kasa yoksa bunun bir anlamı yok.
Destekleyen kasalar az da olsa var Şu anda bu kasa destekliyor ve bizzat 420 Arctic montajını yaptım:

Geri
Yukarı