Arctic Liquid Freezer II nasıl?

Fanları hesaba katmayı unuttuk, fan dahil yükseklik 25mm artacağından radyatör ile birlikte 324mm olan ekran kartını sığdırmak mümkün olmayacaktır. Ayrıca gelecekteki ekran kartları ile de uyum sorunu yaşamanız muhtemel olacaktır.

Sıvı soğutma ile bu kasada yüksek seviye ekran kartlarını bir arada kullanmak zorlama bir durum teşkil etmektedir.

Hava türü işlemci soğutma sizi memnun edecek ve gelecekteki kısıtları ortadan kaldıracaktır.

Son düzenleme:
Fanları hesaba katmayı unuttuk, fan dahil yükseklik 25mm artacağından radyatör ile birlikte 324mm olan ekran kartını sığdırmak mümkün olmayacaktır. Ayrıca gelecekteki ekran kartları ile de uyum sorunu yaşamanız muhtemel olacaktır.

Sıvı soğutma ile bu kasada yüksek seviye ekran kartlarını bir arada kullanmak zorlama bir durum teşkil etmektedir.

Hava türü işlemci soğutma sizi memnun edecek ve gelecekteki kısıtları ortadan kaldıracaktır.

Evet aslında hava tipi şu anda daha mantıklı. Peki hava tipinde ucu ucuna sığmayacak bir seçim yapabilir miyim yani öyle bir soğutucu var mıdır? Yoksa hepsi aynı yükseklikte mi?

Bahsettiğiniz kasanın üst değil, sadece önce kısmına 280mm radyatör takılabilmektedir. Bu da azami ekran kartı uzunluk desteğini kısaltabilir.

Bunun yerine hava türü işlemci soğutucuya yönelebilirsiniz.
Buradaki tavsiyem hem kasa ile uyumluluk hem de soğutma noktasında mükemmel sonuç verecektir.

Buradaki tavsiyem hem kasa ile uyumluluk hem de soğutma noktasında mükemmel sonuç verecektir.

Yani hocam bence de öyle yapmak daha iyi olacak ama şöyle bir şey yapsam diye düşünmüştüm. Kasa modelini değişip daha büyük bir model veya üste radyatör takılabilen bir model alıp sıvı soğutma almayı düşündüm. Ancak baktım da piyasada mesh olup ta güzel görünen 3000TL civarı kasa yok. O nedenle kule tipi seçimi daha iyi olacak benim için.

@raster, temiz bir kullanıcı için iyi bir kasa ve güç kaynağı hiçbir zaman israf değildir. Gelecekte sistem yükseltmelerine sağlayacağı imkân ile uzun vadede birçok faydayı ortaya koyacağı aşikârdır. Ancak bütçenizi de düşünmeniz gerekmektedir.

@raster, temiz bir kullanıcı için iyi bir kasa ve güç kaynağı hiçbir zaman israf değildir. Gelecekte sistem yükseltmelerine sağlayacağı imkân ile uzun vadede birçok faydayı ortaya koyacağı aşikârdır. Ancak bütçenizi de düşünmeniz gerekmektedir.

Son olarak; sizin attığınız kule tipinde de AM4 soket yazıyor. Onda da AM5 dönüştürücü gelir mi?

@raster, mekanik boyutlar AM4 ile aynı olduğundan herhangi bir uyum sorunu yaşamanız olası değildir.

1687882770686.png

@raster, mekanik boyutlar AM4 ile aynı olduğundan herhangi bir uyum sorunu yaşamanız olası değildir.

Eki Görüntüle 1838617

Tamamdır teşekkürler.

Eki Görüntüle 1838617

Ayrıca Amazon'da da satılıyor bu ürün ama orada kargoyla falan en az 1800TL'ye çıkıyor. Kendi sitesinde sanırsam kargo bedava. Kendi sitesinden almak daha mantıklı değil mi? 1600TL ediyor

Geri
Yukarı