Arctic Liquid Freezer 240mm vs Arctic Liquid Freezer 280mm

Whystreo

Hectopat
Herkese merhaba arkadaşlar,
5800X3D işlemciye sahibim bildiğiniz gibi aşırı derece sıcak çalışan bir işlemci ve şu anda kullanmış olduğum dark x126 kule tipi soğutucu soğutmak için su motoru gibi çalışıyor, bu da ister istemez kafa şişiriyor.
Arctic Liquid Freezer almayı düşünüyorum. Fakat kasam Dark Guardian Pro 2023 edition tam olarak sığmıyor bildiğim kadarıyla belirttiğim işlemci soğutucu.
Sadece 240mm sığıyor. Çok bir fark olur mu soğutmada fan sesinde? Eğer ki 360mm veya 280mm daha az sesle ve daha iyi performans ile çalışacaksa öncesinde Dark v30 kasa alarak 280mm almayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O 280mm soğutucuyu elden çıkarırken çok zorlanırsınız. En çok giden soğutucu çeşitleri 240 ve 360 ebatlarında olanlardır. 240mm Arctic AiO size fazlasıyla yeter.
Hocam şimdi şöyle düşündüm, 240mm'de performans biraz daha düşüyor ister istemez soğutmaya çalışırken fanlar yine gürültülü çalışmaz mı?
Kasayı değiştirip 360 mm almam mantıklı olur mu sizce?

Hocam şimdi şöyle düşündüm, 240mm'de performans biraz daha düşüyor ister istemez soğutmaya çalışırken fanlar yine gürültülü çalışmaz mı?
Kasayı değiştirip 360 mm almam mantıklı olur mu sizce?
360mm soğutucu alıp ne yapacaksınız? X3D işlemcilerin frekansları zaten kısılmış oluyor. Ekstrem sıcaklıklara çıkamazlar. Arctic P serisi fanlar ayrıca oldukça sessizler. Siz o soğutucu serisinden 240mm alıp günün birinde 7800X3D'ye geçseniz bile sorun olmaz. AMD'nin High-End işlemcileri Intel gibi değil.

360mm soğutucu alıp ne yapacaksınız? X3D işlemcilerin frekansları zaten kısılmış oluyor. Ekstrem sıcaklıklara çıkamazlar. Arctic P serisi fanlar ayrıca oldukça sessizler. Siz o soğutucu serisinden 240mm alıp günün birinde 7800X3D'ye geçseniz bile sorun olmaz. AMD'nin High-End işlemcileri Intel gibi değil.
Daha iyi soğutmaz mı hocam 360mm. Şu anki kendi soğutucumla underwolt yapmadan Rust oyununda 85 derecelere çıkıyor.

ad 92.png

dfgdfgdfg.png
sfghsfghsfgh.png
fgdfgdfg.png

Ryzen 7800X3D için Arctic LF 2 420MM kullanıyorum sonuçlar böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı