Arctic Liquid Freezer II 240 alınır mı?

Daha fazla  
Sıvı soğutma almayı düşünüyorum. Aklımda bu model var. Nasıldır, alınır mı? Başka önerilerinizi de beklerim. RGB takıntım yok. Performans daha önemli. Kasa: MSI MPG Gungnir 110M

Alınır fakat boyut olarak sığar mı emin değilim.
@BerkayZ87@PuMaT
1612215389550.png

Üstte kullanacağım.

Arctic Liquid Freezer 240 V1.0 kullandım 3 yıl. Taş gibiydi. Satıp 360 II aldım. 5 aydır da onu kullanıyorum. Performansı vs. gerçekten çok başarılı. Üste takacaksanız da ekstradan pull push formasyonu yapmadığınız sürece sığacağını düşünüyorum.

Ancak şahsi kanaatim Üstten ziyade önde, fanlar da içeriye radyatörün arasından hava üfler şekilde montaj yapmanız. Yukarı takıp dışarı hava üfler şekilde montaj yapıldığında, fizik gereği sistemin tüm ısısı yukarı yükseldiğinden radyatörün arasından geçecek, fanlar ne kadar hızlı çalışırsa çalışsın sıcak hava geçirmiş olacak vs vs. Bu yüzden önden temiz ve soğuk havayı radyatörden geçirmek aklınızda olsun.

Kitguru.net'te güzel bir review olması lazım. Neredeyse 1.5 katı fiyata sahip ürünlerle kıyaslandığında hem akustik hem de performans olarak aşikar şekilde daha başarılı. Ben 1.36V 5.1 GHZ ile 10700K'yı soğutuyorum. Boşta 34-35, oyunda ve yarı kullanımda 45-60, tam yükte ise 75 dereceyi geçmiyor.

Şimdi sadece ışıklı ve renkli olduğu için satıp başka bir ürüne geçmeyi düşünüyorum. Hatta ilgilenirseniz eğer 240'lığı alacağınız paraya çok yakın bir rakama satabilirim. Komple kasayı vs. değişip bu takıntıya girmemiş olsaydım eğer kesinlikle değişmeyi düşünmezdim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı