Arctic Liquid Freezer II 280 için 4000-5000 TL'ye kasa önerisi

Bütçe
4000-5000
Tepe noktası ile anakart arası radyatör + fan dahil 7 cm normal sıvı soğutma destekli olan modeller 5.9 cm buna dikkat ederek satın alın bende aynı sıvı soğutma var ancak kasanın Arctic için geliştirdiği bir modelden kullanıyorum onda bile 280mm sıvı soğutmayı zorlayarak taktım 1mm bile boş yer kalmadı anakartla birleşti resmen Rampage Prime modeli kasa sadece vatan da satılıyor

Kasa görünüşü açısından hoşuma gitti ve fakat hangi anakart o? Her anakartdaki ram boşluları mm farklarla fazla veya az oluyor çünkü. Lian Li 216 konusunda da kendi US supportları ile biraz görüştük, mesela şu build'de de sığdırmayı başarmış.

Dahili fanların modelleri ne biliyor musunuz? Ucuz parça kullanmış olabileceklerinden özellikle fanlarının seslerinden biraz endişeliyim.

Son düzenleme:
Bu kasaya baktınız mı?

Buna denk gelmemiştim ama Arctic LF II 360'ın sığdığı bir post gördüm bu da olabilir evet. Ancak 4000-5000 bandında ya da hatta 3500-4500 arasında bakmaya çalışıyorum, siyah olanı baktığım kadarıyla velox 100'ün 5600 TL.

Lian Li Lancool 216 kararlaştırmaya başladım aslında resmi servisleri ile de biraz konuştuk 280 sıkı olsa da sığıyor muhtemelen ama Türkiye'de hiçbir yerde satışı yok şu an.

Kasa görünüşü açısından hoşuma gitti ve fakat hangi anakart o? Her anakartdaki ram boşluları mm farklarla fazla veya az oluyor çünkü. Lian Li 216 konusunda da kendi US supportları ile biraz görüştük, mesela şu build'de de sığdırmayı başarmış.

Dahili fanların modelleri ne biliyor musunuz? Ucuz parça kullanmış olabileceklerinden özellikle fanlarının seslerinden biraz endişeliyim.
Marka model bilmiyorum fanlar 14cm %50 üzerinde duyulur derecede ses çıkarıyor ama rahatsız edici değil.

Sistem özelliklerim şu şekilde.

1702064430095.png

Buna denk gelmemiştim ama Arctic LF II 360'ın sığdığı bir post gördüm bu da olabilir evet. Ancak 4000-5000 bandında ya da hatta 3500-4500 arasında bakmaya çalışıyorum, siyah olanı baktığım kadarıyla velox 100'ün 5600 TL.

Bu kasa çok iyi çok iyi hocam kaçırma derim.

@trustright hocam neye karar verdiniz kasa için bende Artics 360 düşünüyorum da.

@trustright hocam neye karar verdiniz kasa için bende Artics 360 düşünüyorum da.

4000D Airflow ile 3 tane Artics P12 PWM pst aldım, toplamda 5000 civarına geldi. Lancool 216 istiyordum ama hiçbir yerde stoğu yok ne yazık ki belki ileride değiştirebilirim. Artics 280 sadece belli anakartlarla ve belli düşük profil RAM'lerle takılabiliyor yalnız kasanın üzerine. 1 cm'lik kısa bir boşluk kalıyor henüz kuramadım anakart elime geçmediğinden dolayı ama hesaplarıma göre 8mm bir boşluk kalması gerekiyor. Aynı durum tüm Artics sıvı soğutucularda geçerli, üst tarafı 360 destekliyor olsa da bakacağın kasaya sığmayabilir, yeterince yüksek değilse.

Kasa konusunda Gamers Nexus'un güzel bir termal ve ses grafiği var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı zamanda https://pcpartpicker.com/list/'den almak istediğin parçaları senin gibi alıp kurmuş olanlar varsa oradan bakabilirsin kararsızsan.

Yeni konular

Geri
Yukarı