Arctic Liquid Freezer II 360mm nasıl montajlanır?

emin.0016

Hectopat
Daha fazla  
Kasam Dark maxima V30 başlıkta belirttiğim sıvı soğutucuyu satın aldım fakat kasama nasıl montajlarım bilmiyorum. Ben mi yapmalıyım bilgisayarcıya mı götürmeliyim? Bilgisayarcıya götürürsem nelere dikkat etmem gerekiyor, en iyi şekilde sorunsuz nasıl montajlarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasam Dark maxima V30 başlıkta belirttiğim sıvı soğutucuyu satın aldım fakat kasama nasıl montajlarım bilmiyorum. Ben mi yapmalıyım bilgisayarcıya mı götürmeliyim? Bilgisayarcıya götürürsem nelere dikkat etmem gerekiyor, en iyi şekilde sorunsuz nasıl montajlarım?

Aga YouTube'da bir ton tutorial video var onlardan bakarak daha iyi anlarsın ama ben sana en kolay yoldan anlatayım 360 mm büyük bir soğutucu öncelikle kasanın hava akışını kendi kafanda kur fanların açısını kabloları hesapla sonra soğutucuyu kasaya tak pompa için her işlemciye özel bir soket tarzı oluyor onu anakarta yerleştir soğutucunun işlemci kısmında bir ambalaj olabilir onu sökmeyi unutma eğer önceki soğutucudan kalan bir macun varsa onu işlemciden alkollu mendille sil dezenfektan da olur o kurusun bekle sonra eğer soğutucuda varsa yapmana gerek yok ama soğutucuda yoksa kaliteli bir tetmal macun ile MX4 ya da grizzly olabilir sıvı metal öneririm ama senin becerin yetmeyebilir onu ben bile kullanmıyorum neyse onu da çok fazla sürme onun amacı soğutmak değil küçük ölçekte bulunan boşlukları kapatmak onu da sürüp çapraz şekilde vidaları tak sonra çapraz şekilde hafif torklama yapar gibi 3 turda tamamlarsın pompanın ve fanların kendi elektrik girişleri vardır bunları düzgün bir şekilde soketlerine tak istersen fanı ve pompayı BIOS'tan ayarlayabilirsin.

Geri
Yukarı