Elektronik Arctic Liquid Freezer II ARGB 360 sıvı soğutma 5.354 TL

• Konuyu başlatan Kzyn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 2B
Al o zaman dostum Noctua'nın da yarı fiyatına daha iyi bir soğutucu önereyim sana;

Dün satın aldım şu an elimde. Kasanın içerisinde DeepCool LT720 var ve çok memnunum. Sadece 5 gün önce Windows 11 açıldıktan sonra kasanın içinden sanki su borusu patlamış gibi bir ses geldi ve korkudan masadan kalkışım sonrası, anlık olarak Windows 11 açılana kadar aslında Pompa'nın çalışmadığını ve bir anda çalıştığı için suyun radiator ve borular içinde hızlı geçiş sesi olduğunu fark ettim ve biraz korktum.

Linkteki ürün şu an elimde kutusunda. Benim 360 radiatör'ü değiştirsem mi değiştirmesem mi kararsızım. Konu ile ilgili her türlü fikre, ve öneriye açığım arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Linkteki ürün şu an elimde kutusunda. Benim 360 radiatör'ü değiştirsem mi değiştirmesem mi kararsızım. Konu ile ilgili her türlü fikre, ve öneriye açığım arkadaşlar.

Dostum bir dene derim TR PS'yi. Tecrübelerini paylaşırsan da sevinirim.

Asla değecek bir para değil. Aynı performansı hatta daha iyi performansı Noctua ile çok daha ucuza alabiliyorken buna bu parayı vermek mantıklı değil. Tabi RGB ve sıvı soğutma takıntınız varsa ona bir şey diyemem.

@troken Neyi beğenmedin? Noctua'nın sıvı soğutucuların %95'inden daha iyi hava soğutucu yapıyor olmasını mı? :D
Eğer açık kasa kullanmıyorsan işlemciden alıp kasanın içine verdiği sıcak havayı tahliye etmek için 3 fana daha ihtiyacın var. 1500 de ona eklersen ikisi aynı fiyata geliyor. Üstelik toplamda 5 fan kullanmış oluyorsun ve sıvı soğutmaya göre daha fazla ses yapar. Sıvı soğutmanın en büyük özelliği ısıyı kaynağından alıp doğrudan kasanın dışına taşımasıdır. Hava soğutmaların kasanın içinde yapacakları türbülans ve VRM'lere üfledikleri sıcak hava var ayrıca daha.

Eğer açık kasa kullanmıyorsan işlemciden alıp kasanın içine verdiği sıcak havayı tahliye etmek için 3 fana daha ihtiyacın var. 1500 de ona eklersen ikisi aynı fiyata geliyor. Üstelik toplamda 5 fan kullanmış oluyorsun ve sıvı soğutmaya göre daha fazla ses yapar. Sıvı soğutmanın en büyük özelliği ısıyı kaynağından alıp doğrudan kasanın dışına taşımasıdır. Hava soğutmaların kasanın içinde yapacakları türbülans ve VRM'lere üfledikleri sıcak hava var ayrıca daha.

Kasa olarak 5000D kullanıyorum. Önde 1 tane Be Quiet 140mm, üstte 1 tane Be Quiet 140mm, arkada ise 1 tane Be Quiet 120mm fan kullanıyorum. D15'in içinde gelen 2. fanı takmama gerek bile kalmadan 7950x3D'yi 70 dereceleri bazen gördüğü şekilde kullanıyorum. Ne anakartta ne de RAM'lerde ne de kasanın içindeki herhangi farklı bir şeyde ısınma sorunu yok. Radyatörün doğrudan üstüne takılı 3 fan mı daha fazla ses yapar yoksa birbirinden farklı yerlerde duran 4 tane fan mı? Ben 7950x3D ve 7900XT ile 4 fan ile işi bitirebiliyorsam başka kimsenin 5 tane fana falan ihtiyacı olamaz. Zaten bu paraları verip bu ekipmanları alan adam da tutup Dark'ın tam kapalı meshsiz boş kasasını kullanmaz. Konu bu kadar basit.

Asla değecek bir para değil. Aynı performansı hatta daha iyi performansı Noctua ile çok daha ucuza alabiliyorken buna bu parayı vermek mantıklı değil. Tabi RGB ve sıvı soğutma takıntınız varsa ona bir şey diyemem.

@troken Neyi beğenmedin? Noctua'nın sıvı soğutucuların %95'inden daha iyi hava soğutucu yapıyor olmasını mı? :D
Sıvı soğutma 22 gün kulandım iade ettim amazon.com.tr noctua aldım kafam rahat.

Yeni konular

Geri
Yukarı