Arctic Liquid Freezer III (3. Nesil) Sıvı Soğutma Serisi Çıktı

Şu anda 2 ve 3 versiyonu arasında 3.000 TL'ye yakın fark var. Sizce performans anlamında da bu kadar fark var mıdır?
Gördüğüm kadarı ile 3. versiyonda Intel anakartlar için işlemci braketi hazır geliyor, braket elimizde mevcutsa 2. versiyonu almak mantıklı mı? Yoksa 3. versiyon için bu fiyat farkı değer mi?
Braket yeni pompa tasarımına uygun olarak yapılmış ve performansına etki edeceğini düşünüyorum hani 2. Versiyona uygun olmayabilir. Muhtemelen bir süre sonra piyasada 2. Nesil kalmaz üretimini bitirmislerdir.

Braket yeni pompa tasarımına uygun olarak yapılmış ve performansına etki edeceğini düşünüyorum hani 2. versiyona uygun olmayabilir. Muhtemelen bir süre sonra piyasada 2. nesil kalmaz üretimini bitirmislerdir.

Çoğu emsallerine göre fiyatı uygun ama yine de 2 ve 3 arasında gidip geliyorum. 3.000 TL biraz büyük bir fark gibi.

Şu anda 2 ve 3 versiyonu arasında 3.000 TL'ye yakın fark var. Sizce performans anlamında da bu kadar fark var mıdır?
Gördüğüm kadarı ile 3. versiyonda Intel anakartlar için işlemci braketi hazır geliyor, braket elimizde mevcutsa 2. versiyonu almak mantıklı mı? Yoksa 3. versiyon için bu fiyat farkı değer mi?
%5 fark olduğu söyleniyor youtube'da videolarda mevcut bu arada bakabilirsiniz.Ben LF2 kullanıcısıyım bu arada , 4 senedir benimle 240'lığını kullanıyorum 2020'de almıştım 2 işlemci gördü ilk işlemcim 3600x di 2023'de ilk upgrade yaptım 5800X3D'ye bu 2.seri sıvı soğutmalarıda çok güzel Arctic'in fakat almışken yeni nesil almak lazım bence 3. versiyon alın.

%5 fark olduğu söyleniyor YouTube'da videolarda mevcut bu arada bakabilirsiniz. Ben LF2 kullanıcısıyım bu arada, 4 senedir benimle 240'lığını kullanıyorum 2020'de almıştım 2 işlemci gördü ilk işlemcim 3600X di 2023'te ilk upgrade yaptım 5800x3D'ye bu 2.seri sıvı soğutmaları da çok güzel Arctic'in fakat almışken yeni nesil almak lazım bence 3. versiyon alın.

Çoluğun çocuğun rızgını yedi bu kasa 😂 teşekkür ederim bilgi için. O zaman biraz beklemekte fayda var.

Çoluğun çocuğun rızgını yedi bu kasa 😂 teşekkür ederim bilgi için. O zaman biraz beklemekte fayda var.
Ben bekarım ama gerçekten öyle benimde kasam dardı beğenmiyordum öyle böyle kullandım 4 sene geçen sene ekran kartı ve işlemciyi upgrade'leyince aklıma öyle esti kasa sıvı soğutma ve yeni m.2 ssd aldım hatta anakartım'da A-RGB özelliği yok diye A-RGB 550 yonga setli anakart aldım , bilmiyorum biraz görsel olarak takıntılıyım PC işlerinde ama ülkemizin maalesef döviz , enflasyon , alım gücü derken çok uçuk paralara çıkıyor böyle şeyler bazen düşünüyorum avrupada yada amerikada olsaydık demekki hepimizde high-end 4090 lı cihazları olurmuş alım gücünün iyi olmasından :D

İşlemci için thermalright am5 cpu braketi almıştım.Uyum sorunu çıkartır mı acaba?

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    23,2 KB · Görüntüleme: 17
Anakartımda fazkadan fan soketi var. Yalnız ben bütün fanların tek bir yerden kontrol edilmesini istiyorum. Kasa fanları ve soğutma fanlarının. Çoklayıcı aldım bir tane fanların hepsini çoklayıcıya takıp çoklayıcıyı da anakarta taksam olmaz mı? Cahilim bu konularda 😀

Hocam fan Control yazılımı kullanıyorsunuz sorununuz çözülüyor :) soket sıkıntısı yoksa çoklayıcıya gerek yok. Harika bir yazılım. Pompadan ekran kartı üzerindeki 2. fana kadar her şeyi görüp yönetebiliyorsunuz.

Çoğu emsallerine göre fiyatı uygun ama yine de 2 ve 3 arasında gidip geliyorum. 3.000 TL biraz büyük bir fark gibi.

Hocam zaten gidip dist. Üzerinden 8 bine falan almayın sakın. Biz LF2'den daha ucuza aldık :) Jumbum'a baksanıza.

Dosya Ekleri

• SYS.png
    SYS.png
    65,9 KB · Görüntüleme: 16
Amazondan alınırsa 5800liraya denk geliyor. Konuyu en başından takip etmemiştim. Bugün şans eseri gördüm ve kontrol etmek istedim. Bu fiyat uygun mu acaba?

Ben bekarım ama gerçekten öyle benim de kasam dardı beğenmiyordum öyle böyle kullandım 4 sene geçen sene ekran kartı ve işlemciyi upgrade'leyince aklıma öyle esti kasa sıvı soğutma ve yeni M.2 SSD aldım hatta anakartım'da ARGB özelliği yok diye ARGB 550 yonga setli anakart aldım, bilmiyorum biraz görsel olarak takıntılıyım PC işlerinde ama ülkemizin maalesef döviz, enflasyon, alım gücü derken çok uçuk paralara çıkıyor böyle şeyler bazen düşünüyorum Avrupa'da ya da Amerika'da olsaydık demek ki hepimizde high-end 4090'lı cihazları olurmuş alım gücünün iyi olmasından :D

Kesinlikle öyle, bu şartlarda bile imkanları zorluyoruz bir de alım gücü olsa. Aynı senin gibi ben de bir 3080 Ti aldım, işlemci yetmedi 14700k aldım, takacak anakart yok diye MSI Z790 aldım, DD5 oldu eski RAM'lar uymuyor dedim 32 GB 6200 MHz RAM aldım, işlemci ısınıyor dediler eski kasaya 360 mm radyatör sığmıyor diye kasa aldım. Olmuşken 420 mm takalım dedim Full Tower kasa aldım içinde fan yok 9 tane fan aldım. Bir soğutucu kaldı işte. Denizi geçtik derede boğuluyoruz ama harbi sıktı yani hayırsız evlat gibi yiyor yiyor doymuyor 😄 şu mübarek ramazan hürmetine inşallah 700 watt power yeter.

Kesinlikle öyle, bu şartlarda bile imkanları zorluyoruz bir de alım gücü olsa. Aynı senin gibi ben de bir 3080 Ti aldım, işlemci yetmedi 14700k aldım, takacak anakart yok diye MSI Z790 aldım, DD5 oldu eski RAM'lar uymuyor dedim 32 GB 6200 MHz RAM aldım, işlemci ısınıyor dediler eski kasaya 360 mm radyatör sığmıyor diye kasa aldım. Olmuşken 420 mm takalım dedim Full Tower kasa aldım içinde fan yok 9 tane fan aldım. Bir soğutucu kaldı işte. Denizi geçtik derede boğuluyoruz ama harbi sıktı yani hayırsız evlat gibi yiyor yiyor doymuyor 😄 şu mübarek ramazan hürmetine inşallah 700 watt power yeter.
Hayırlı olsun hocam şimdiden güle güle kullanın inş soğutucularımızda gelsede yapsak şu montaj işini.

Geri
Yukarı