Arctic Liquid Freezer III (3. Nesil) Sıvı Soğutma Serisi Çıktı

Kesinlikle öyle, bu şartlarda bile imkanları zorluyoruz bir de alım gücü olsa. Aynı senin gibi ben de bir 3080 Ti aldım, işlemci yetmedi 14700k aldım, takacak anakart yok diye MSI Z790 aldım, DD5 oldu eski RAM'lar uymuyor dedim 32 GB 6200 MHz RAM aldım, işlemci ısınıyor dediler eski kasaya 360 mm radyatör sığmıyor diye kasa aldım. Olmuşken 420 mm takalım dedim Full Tower kasa aldım içinde fan yok 9 tane fan aldım. Bir soğutucu kaldı işte. Denizi geçtik derede boğuluyoruz ama harbi sıktı yani hayırsız evlat gibi yiyor yiyor doymuyor 😄 şu mübarek ramazan hürmetine inşallah 700 watt Power yeter.

Hocam ben sadece R5 5600 işlemcimi değiştirmek istemiştim. 5800x3d'ye vereceğim para yerine DDR5 dizerim dedim. Sonuç 100K'lık olduk :D

Link var mı link? Ben göremedim bakıyorum ama?

Hocam link var mı? Ben göremedim 3. versiyon 420 mm doğru mu?
amazon.com dan bakmanız lazım hocam.
Yalnız şöyle bir durum var. 360mm olanı 107$, 420mm olan 115$ ama aralarında 1000lira oynuyor. Saçmalık.

Ekran görüntüsü 2024-03-26 152206.pngEkran görüntüsü 2024-03-26 152057.pngEkran görüntüsü 2024-03-26 152150.png

amazon.com dan bakmanız lazım hocam.
Yalnız şöyle bir durum var. 360mm olanı 107$, 420mm olan 115$ ama aralarında 1000lira oynuyor. Saçmalık.

Eki Görüntüle 2151038Eki Görüntüle 2151039Eki Görüntüle 2151040
Hocam bu amazon.com(US) sitesinden alışveriş yapınca TR üzerinden yaptığımız gibi gümrük, kargo vs. kendisi halledip bize sadece beklemek mi düşüyor? Almak istediğim bir kaç parça var ama emin olamadım.

Arkadaşlar bu yeni çıkan soğutucu için Intel işlemcilerde pek verimli olmadığı daha sonraki versiyonlarda düzeltileceği paylaşılıyor ama nedir o olay?
Genel olarak bu söylenebilir sadece III serisi için değil II serisi içinde geçerli olan bir durumdur. Bunu çok daha aza indirmek için marka gitti intel için alt taban tasarladı.
Özet: Arctic Freezer AIO çok iyidir, F/P oranı harikadı ve AMD için çok daha başarılıdır. Ancak bu INTEL de başarısız anlamına gelmemektedir. ;)
Şu anda 2 ve 3 versiyonu arasında 3.000 TL'ye yakın fark var. Sizce performans anlamında da bu kadar fark var mıdır?
Gördüğüm kadarı ile 3. versiyonda Intel anakartlar için işlemci braketi hazır geliyor, braket elimizde mevcutsa 2. versiyonu almak mantıklı mı? Yoksa 3. versiyon için bu fiyat farkı değer mi?
Durum şudur; Freezer II serisi EOL oldu. Bu sebeptendir ki tüm dünya pazarında artık II serisinin maliyetine, zararına veya minimum karlılık ile satışı yapılıp tükeneceği anlamına gelir.
Aradaki fark performans artışını baz aldığınızda 2000/4000K TL ise elbette II. seri alınmalıdır. III. seriye parayı çöpe atmak anlamsız ortalama %2-8 performans farkı için ;)
Amazondan alınırsa 5800liraya denk geliyor. Konuyu en başından takip etmemiştim. Bugün şans eseri gördüm ve kontrol etmek istedim. Bu fiyat uygun mu acaba?
Amazon US Fiyatı:
Items: $115.49
Shipping & handling: $48.56
Total before tax: $164.05
Estimated tax to be collected: $0.00
Import Fees Deposit: $38.11
Order total: $202.16
Eee biz zaten ürünü herşey dahil 165 USD ye satmışız ;)

Hocam bu amazon.com(US) sitesinden alışveriş yapınca TR üzerinden yaptığımız gibi gümrük, kargo vs. kendisi halledip bize sadece beklemek mi düşüyor? Almak istediğim bir kaç parça var ama emin olamadım.
Taşıma işi amazona ait ise normalde tam olarak böyle. Hatta yukarıda attığım ekran görüntülerinde tüm vergilerin eklendiğini görebilirsiniz. Ancak yeni çıkan gümrük yasalarından sonra bu ürün elimize ulaşır mı, gümrükte sürpriz başka vergiler çıkarsa bunu amazon üstlenir mi emin değilim.
Amazon US Fiyatı:
Items: $115.49
Shipping & handling: $48.56
Total before tax: $164.05
Estimated tax to be collected: $0.00
Import Fees Deposit: $38.11
Order total: $202.16
Eee biz zaten ürünü herşey dahil 165 USD ye satmışız ;)
Benim zaten sizin fiyatınız ile alakalı herhangi bir yorumum yok. Satın almak için önce sizin sitenize girip stok kalmadığını görünce alternatif yer aradığımda buldum amazonu.

Taşıma işi amazona ait ise normalde tam olarak böyle. Hatta yukarıda attığım ekran görüntülerinde tüm vergilerin eklendiğini görebilirsiniz. Ancak yeni çıkan gümrük yasalarından sonra bu ürün elimize ulaşır mı, gümrükte sürpriz başka vergiler çıkarsa bunu amazon üstlenir mi emin değilim.
Amazon 'da böyle süpriz yaşanmıyor, ancak bazen siparişe konu olan ürün kargosu karşı ülkeden çıkarken; amazon Türkiye bir sorun olacağını düşünürse siparişi iptal edebiliyor.
Ancak ülkemizde ticaret bakanlığı konuyu yakından takip ediyor ki mümkün olduğu kadar bireysel alımları engellemeye çalışıyor bu son 5 yıldır planlı olarak organize ediliyor. Hikayenin başı Aliexpress'e dayanıyor.

Geri
Yukarı