Arctic Liquid Freezer III (3. Nesil) Sıvı Soğutma Serisi Çıktı

@jumbum gönderirse inşallah. Hafta sonunu bilgisayarla geçirmek istiyoruz artık 😁

Teşekkürler jumbum :)
WhatsApp Image 2024-03-30 at 20.19.00.jpeg

Vallahi hocam ilk defa PC topluyorum. Bu videoyu da izledim bir iki kere, yine de işkilleniyorum. Yukarıdaki geoman arkadaşın dediği gibi bağladım. Pump, CPU fan ve SYS fan 1'e bağladım Bir de paketten çıkan tekli kablo ile bir işimiz var mı?

Eki Görüntüle 2154637

Hocam simdi şöyle anlatayim netleşsin. VRAM fan yazan kablo SYS fan soketine. Pump yazan kablo, pump soketine. Radyatör fani için fan soketini ise CPU fan soketine anakartta montaji böyle olacak. Gelelim 2. Soruyor tek uçlu kabloyu bu soketler anakartinda yok ise hepsini ayri ayri montaj yapamiyorsan onu tek kabloya indirmisler. Onu da CPU fan soketi girişine takılıyor. Umarım aydınlatıcı olmuştur.

Hocam simdi şöyle anlatayim netleşsin. VRAM fan yazan kablo SYS fan soketine. Pump yazan kablo, pump soketine. Radyatör fani için fan soketini ise CPU fan soketine anakartta montaji böyle olacak. Gelelim 2. Soruyor tek uçlu kabloyu bu soketler anakartinda yok ise hepsini ayri ayri montaj yapamiyorsan onu tek kabloya indirmisler. Onu da CPU fan soketi girişine takılıyor. Umarım aydınlatıcı olmuştur.
Aynen bu şekilde yaptım.bütün soketler vardı, teşekkürler hocam. Yalnız üstteki arkadaşın kasada kabloların hiçbiri görünmüyor. Bendekilerin hepsi meydanda 😅

Dosya Ekleri

• IMG_20240330_205923.jpg
    IMG_20240330_205923.jpg
    161,9 KB · Görüntüleme: 34
Sistemi yeni topladım bütün fanlar çalışmasına rağmen. Argbler ve pompa rgbsi yanmıyor nerede yanlış yaptım acaba?

Dosya Ekleri

• IMG_20240331_013137.jpg
    IMG_20240331_013137.jpg
    247,3 KB · Görüntüleme: 29
Sistemi yeni topladım bütün fanlar çalışmasına rağmen. ARGB'ler ve pompa RGB'si yanmıyor nerede yanlış yaptım acaba?

ARGB bağlantı kablosunu anakartta soketine taktınız mi acaba? Eğer olmasi gerektiği gibi yaptiysaniz anakart modeline ait RGB programı kurup öyle çalıştırmayı deneyin. Bir de bir önceki görselde paylaştığınız fotoğrafta pompanın devrelerinin üzerindeki jelatini cikarmadiginiz görünüyor onu da çıkarmalısınız

ARGB bağlantı kablosunu anakartta soketine taktınız mi acaba? Eğer olmasi gerektiği gibi yaptiysaniz anakart modeline ait RGB programı kurup öyle çalıştırmayı deneyin. Bir de bir önceki görselde paylaştığınız fotoğrafta pompanın devrelerinin üzerindeki jelatini cikarmadiginiz görünüyor onu da çıkarmalısınız
O zaman daha kurulum aşamasındaydım hocam o yüzden çıkartmadım. Sorun şu programı kurmam için Windows yüklemem lazım sürekli bu hatayı veriyor. Tekrar yazdırmayı deneyeceğim.

Dosya Ekleri

• IMG_20240331_025651.jpg
    IMG_20240331_025651.jpg
    98 KB · Görüntüleme: 30
Arkadaşlar sıcaklık değerlerini paylaşabilir misiniz? Ben öncesinde AK620 hava soğutucu kullanıyordum ve sıcaklık değerleri daha iyiydi. Boşta 35'lerde yük altında Max 70'leri zorluyordu. Şu an boşta 47 altına inmiyor ve hızlıca 70 üstüne çıkıyor.

Uzun kullanımdas orun yaşamadım, 70'lerde tutuyor ancak hiç memnun da kalmadım. Ters montaj nedeniyle tam verim alamadığımı düşünüyorum.

Bu teşekkürler karşılıksız kalmayacak ;)

Ürün alacağımda ilk jumbuma bakıyorum artık, vade farksız taksit olayı olsa Amazon'u da çöpe atacağım :D

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-03-31 saat 05.10.51_44d5a80e.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-03-31 saat 05.10.51_44d5a80e.jpg
    240,6 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Arkadaşlar sıcaklık değerlerini paylaşabilir misiniz? Ben öncesinde AK620 hava soğutucu kullanıyordum ve sıcaklık değerleri daha iyiydi. Boşta 35'lerde yük altında Max 70'leri zorluyordu. Şu an boşta 47 altına inmiyor ve hızlıca 70 üstüne çıkıyor.

Uzun kullanımdas orun yaşamadım, 70'lerde tutuyor ancak hiç memnun da kalmadım. Ters montaj nedeniyle tam verim alamadığımı düşünüyorum.

Ürün alacağımda ilk jumbuma bakıyorum artık, vade farksız taksit olayı olsa Amazon'u da çöpe atacağım :D
Bir kaç sayfa önce arkadaşımız pompanin pozisyonu amd işlemcilerin çok ısı olan yerine denk geldiğinden bahsetmişti. Muhtemelen sizin durumunuzda buna benzer olabilir

Geri
Yukarı