Arctic Liquid Freezer III (3. Nesil) Sıvı Soğutma Serisi Çıktı

Birkaç sayfa önce arkadaşımız pompanin pozisyonu AMD işlemcilerin çok ısı olan yerine denk geldiğinden bahsetmişti. Muhtemelen sizin durumunuzda buna benzer olabilir.

Evet hocam muhtemelen tam ters taktığım için offset kayıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-31 143617.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-31 143617.png
    149,4 KB · Görüntüleme: 39
Kabloları yanlış takmışım.sonunda düzeldi. Yalnız boştayken bu sıcaklık değeri normal mi? 40 50 arasında geziyor hep, bir de ilk defa sıvı soğutma kullanıyorum arada bir su sesi geliyor bu da olağan bir durum mu acaba? Teşekkürler @jumbum

Dosya Ekleri

• IMG_20240331_184037.jpg
    IMG_20240331_184037.jpg
    302,4 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20240331_183658.jpg
    IMG_20240331_183658.jpg
    184,2 KB · Görüntüleme: 36
Kabloları yanlış takmışım.sonunda düzeldi. Yalnız boştayken bu sıcaklık değeri normal mi? 40 50 arasında geziyor hep, bir de ilk defa sıvı soğutma kullanıyorum arada bir su sesi geliyor bu da olağan bir durum mu acaba? Teşekkürler @jumbum
Evet su sesi gelmesi normal yani benimkinde de arada sesi duyuyorum :)

O ses yeni kurulan sıvı soğutmalarda oluyor pompa daha yeni olduğu için bendede oldu ama zamanla sanırsam kesilecek o ses.Bende 3 gündür kullanıyorum ses kesildi.
Isı değerleriniz nasıl hocam. Acaba macunda veya pompa montajında yanlış birşey yaptım.Ayrıca stok fanlar da son hızda çalışıyor çok fazla ses çıkarıyor, fanların hızını nasıl düşürebilirim

Isı değerleriniz nasıl hocam. Acaba macunda veya pompa montajında yanlış birşey yaptım.Ayrıca stok fanlar da son hızda çalışıyor çok fazla ses çıkarıyor, fanların hızını nasıl düşürebilirim
Benim bios üzerinde auto'da hocam ayarlar sıkıntı yok herşeyi kendi ayarlıyor manuel olarak birşey ayarlamanıza gerek yok diye düşünüyorum ama ayar konusunda daha iyi bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler.İşlemciniz ryzen 7000 serisi ise normal hocam yeni ryzen işlemciler birazdaha fazla ısınıyor.

Benim bios üzerinde auto'da hocam ayarlar sıkıntı yok herşeyi kendi ayarlıyor manuel olarak birşey ayarlamanıza gerek yok diye düşünüyorum ama ayar konusunda daha iyi bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler.İşlemciniz ryzen 7000 serisi ise normal hocam yeni ryzen işlemciler birazdaha fazla ısınıyor.
İşlemcim ryzen 7 7800x3d

Arkadaşlar ben pompayı montajlarken çok zorlandım işlemci üzerine, çok bastırmam gerekti vidayı sabitlemek için. Defalarda yerinden çıktı. Sizde kolay oldu mu? Montaj yapısını hiç sevmedim. Bir de kutudan üzerinde AMD yazan poşette 4 vida vardı. Onları nerede kullanıyoruz?

Kabloları yanlış takmışım. Sonunda düzeldi. Yalnız boştayken bu sıcaklık değeri normal mi? 40 50 arasında geziyor hep, bir de ilk defa sıvı soğutma kullanıyorum arada bir su sesi geliyor bu da olağan bir durum mu acaba? Teşekkürler @jumbum

AK620 kule tipinde 35'lerde geziyordu sıcaklık, şu an boşta 47 altına düşmüyor. Sırf görüntü için taktım gibi oldu :D

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-04-01 saat 10.34.40_63c95376.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-01 saat 10.34.40_63c95376.jpg
    64,5 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Arkadaşlar ben pompayı montajlarken çok zorlandım işlemci üzerine, çok bastırmam gerekti vidayı sabitlemek için. Defalarda yerinden çıktı. Sizde kolay oldu mu? Montaj yapısını hiç sevmedim. Bir de kutudan üzerinde AMD yazan poşette 4 vida vardı. Onları nerede kullanıyoruz?

AK620 kule tipinde 35'lerde geziyordu sıcaklık, şu an boşta 47 altına düşmüyor. Sırf görüntü için taktım gibi oldu :D
Bendede öyle olduda 2 3 defa deneyince oldu orda şöyleymiş sanırsam bir sağ bir sol sıkmak lazım tam yuvaya girdimi vidalar sonra kademeli sıkılabilir ama evet bende LF2 vardı onun montajı daha kolaydı macun yenilenmesi zamanı sök tak zorlanıcaz gibi geliyor.

Al benden de o kadar hocam. Boşta 30 larda gezer diye düşünüyordum. Harbiden sırf görüntü için başka birşey değil.Yük altında deneme fırsatım olmadı,umarım sonuçlar iyidir.

Geri
Yukarı