Arctic MX-4 2019 Edition sahte termal macun

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Geçenlerde bu termal macunun sahte olduğuna dair haberler gördüm. Ve ne yazık ki ben de bir zamandır bu termal macunu kullanıyorum. Soğutma anlamında iyi bir tasarıma ve tek fana sahip olan, oyuncu bilgisayarı olmayan bir dizüstü bilgisayar kullanıyorum ve çoğu laptop gibi çok ısınıyor. Ben de uzunca bir süre bu termal macunu dizüstü bilgisayarımda kullanıyordum ve ısınmanın termal macun kalitesinden olabileceği hiç aklıma gelmemişti. Ama bugün elimde mevcut olan halnziye HY510 marka ve modelde, termal iletkenliği 1.93W/m-k olan bir macun ile karşılaştırma yapayım dedim. Sonuçlar bu termal macunun sahte olduğunu kanıtladı. Normalde termal iletkenliği 8.5W/m-k olması gereken bir termal macun 1.93W/m-k olan bir termal macundan daha kötü performans verdi. Çok şaşkınım. Kesinlikle "2019 Edition" ibaresi yer alan Arctic MX-4 model macunları satın almayın, aldırmayın. Ekte görsellerle de belirttim.

IMG_20210730_120457.jpg
IMG_20210730_120526.jpg

Forumun önermeye bayıldığı bu gereksiz popüler macundur kendisi.

STC8, MasterGel ve WiPaste gibi çok iyi rakipleri varken sırf marka imajından ötürü çakması dahi alınan macun.

Alacaksanız hiç tavsiye etmediğim Akortek'ten alın.

Forumun önermeye bayıldığı bu gereksiz popüler macundur kendisi.

STC8, MasterGel ve WiPaste gibi çok iyi rakipleri varken sırf marka imajından ötürü çakması dahi alınan macun.

Alacaksanız hiç tavsiye etmediğim Akortek'ten alın.
Ciddi anlamda etkili bir macun. Forumda orijinalini almaları için sadece ben 30 defa teknobiyotik sitesinden alınmasını söylemişimdir.

Geri
Yukarı