[Sahte] Arctic MX-4 2019 termal macun 4g

Çok haklısın yarın ürünü Hepsiburada'da satan firma ile iletişime geçeceğim durumu aktarıcağım bakalım ne diyecekler eğer laga luga olayı olursa sağlam ifşa gelir.
Yeni almış olsam bastırırdım her yoldan ama uzunca süre geçti. Kurumsal firmadan satın almakta fayda var artık.

Yeni almış olsam bastırırdım her yoldan ama uzunca süre geçti. Kurumsal firmadan satın almakta fayda var artık.

Bu arada firma ile görüştüm ve kendileri mağduriyetimi karşıladılar ödemiş olduğum ücreti geri hesabıma gönderdiler. Özürlerini de ilettiler ayrıca bu durumu bilmediklerini ve satmış oldukları ürün stoklarını kaldırdıklarını da belirttiler.

Merhabalar,

Ben de uzun süreden sonra MX4'ümden şüphe ettiğim için ve zaten az kaldığı için yenisini almaya yönlendim. Fakat Teknobiyotik'in çekilen videosunda her paketle satılan sahteyken orjinalini sadece kutu olarak alabildiğimiz tarzı bir mantıkla yürünmüş.

Fakat bu sitede (Watch out for the Fake Arctic MX-4 Thermal Compound) gerçek paket ile sahte paket arasındaki farklardan bahsedilmiş. Sitedekine göre benimki de paket olduğundan gerçek olarak belirtilmiş çünkü QR kodu çalışıyor, rengi gümüş, gerekli yazılar doğru yerlerine yazılmış (Hardware kısmı gibi), arkasındaki yıldızlar doğru çizilmiş vs.
Şimdi hangisi doğru acaba? Her paket sahte mi yoksa bazı gerçek paketler de bulunuyor mu?

Ayrıca ilk aldığım Hepsiburada'dan alındı fakat satıcısı farklıydı. Şimdi burada satılan Hepsiburada MX4 ürününün de satıcısı da Teknobiyotik, yani kısacası buradan da alınabilir mi? (https://www.hepsiburada.com/arctic-...tcp00002b-p-HBV00000KBT85?magaza=Teknobiyotik)

5600x işlemci ile Arcitc Freezer 34 Duo kullanıyorum, ve herhangi bir durumda 65 dereceyi geçmiyor. R6 gibi CPU bazlı oyunlarda bazen 70'e yaklaşabiliyor ve boşta iste 36 derecelerde geziyor. Macun sahte olsa bile bu rakamlar normal mi? Bir süre daha bu şekilde kalsa sorun teşkil eder mi? Performans olarak bir sorunum yok neticede.

Son olarak yaklaşık 1,5 senedir rafımda duran bir Kryonaut mevcut, zamanında laptop için kullanmayı düşünüyordum fakat 80 dereceyi geçen durumlarda Kryonaut'un ideal olmadığını duydum ve ben de MX4'e geçtim. Acaba rafta kaldığı bu süreden sonra Kryonaut'da hala işe yarar mı? Uzun oldu ama bütün sorularım bir post altına sığdırmak istedim. Teşekkürler.

Merhabalar,

Ben de uzun süreden sonra MX4'ümden şüphe ettiğim için ve zaten az kaldığı için yenisini almaya yönlendim. Fakat Teknobiyotik'in çekilen videosunda her paketle satılan sahteyken orijinalini sadece kutu olarak alabildiğimiz tarzı bir mantıkla yürünmüş.

Fakat bu sitede (Watch out for the Fake Arctic MX-4 Thermal Compound) gerçek paket ile sahte paket arasındaki farklardan bahsedilmiş. Sitedekine göre benimki de paket olduğundan gerçek olarak belirtilmiş çünkü QR kodu çalışıyor, rengi gümüş, gerekli yazılar doğru yerlerine yazılmış (hardware kısmı gibi), arkasındaki yıldızlar doğru çizilmiş vs.
şimdi hangisi doğru acaba? Her paket sahte mi yoksa bazı gerçek paketler de bulunuyor mu?

Ayrıca ilk aldığım Hepsiburada'dan alındı fakat satıcısı farklıydı. Şimdi burada satılan Hepsiburada MX4 ürününün de satıcısı da Teknobiyotik, yani kısacası buradan da alınabilir mi? (https://www.hepsiburada.com/arctic-...tcp00002b-p-HBV00000KBT85?magaza=Teknobiyotik)

5600X işlemci ile arcitc Freezer 34 Duo kullanıyorum, ve herhangi bir durumda 65 dereceyi geçmiyor. R6 gibi CPU bazlı oyunlarda bazen 70'e yaklaşabiliyor ve boşta iste 36 derecelerde geziyor. Macun sahte olsa bile bu rakamlar normal mi? Bir süre daha bu şekilde kalsa sorun teşkil eder mi? Performans olarak bir sorunum yok neticede.

Son olarak yaklaşık 1,5 senedir rafımda duran bir kryonaut mevcut, zamanında laptop için kullanmayı düşünüyordum fakat 80 dereceyi geçen durumlarda Kryonaut'un ideal olmadığını duydum ve ben de MX4'e geçtim. Acaba rafta kaldığı bu süreden sonra Kryonaut'da hala işe yarar mı? Uzun oldu ama bütün sorularım bir post altına sığdırmak istedim. Teşekkürler.

Macun sahte değil atmış olduğun hb linki doğru Teknobiyotik satıyor gönül rahatlığı ile alabilirsin. Ayrıca sıcaklık değerleri makul seviyeside hatta çok iyi de denilebilir.

Macun sahte değil atmış olduğun hb linki doğru Teknobiyotik satıyor gönül rahatlığı ile alabilirsin. Ayrıca sıcaklık değerleri makul seviyeside hatta çok iyi de denilebilir.
Ben aldığım zaman Teknobiyotik satmıyordu, BilgisayarPazarım tarzı bir satıcıdan çıkıyordu (tabi bu 1 sene önce), ki forumda buradan alan bazı kullanıcılar sahteye denk gelmiş. O sebeple mimli olduğunu düşündüm, ama dediğim gibi pakette sahteye işaret eden bir durum da yok. Öte yandan paket olan her MX4 sahtedir diyen bir Teknobiyotik var. Ondan kafa karıştırıcı bir durum. Hepsiburada'da şu an satılan ürün kutulu olduğu için orjinal olduğuna ben de inanıyorum, fakat değerlerde de bir sıkıntı yokken, işlemciden şu an sürülü macun sahte olsa bile değiştirilmeli mi hemen?

Ben aldığım zaman Teknobiyotik satmıyordu, bilgisayarpazarım tarzı bir satıcıdan çıkıyordu (tabii bu 1 sene önce), ki forumda buradan alan bazı kullanıcılar sahteye denk gelmiş. O sebeple mimli olduğunu düşündüm, ama dediğim gibi pakette sahteye işaret eden bir durum da yok. Öte yandan paket olan her MX4 sahtedir diyen bir Teknobiyotik var. Ondan kafa karıştırıcı bir durum. Hepsiburada'da şu an satılan ürün kutulu olduğu için orijinal olduğuna ben de inanıyorum, fakat değerlerde de bir sıkıntı yokken, işlemciden şu an sürülü macun sahte olsa bile değiştirilmeli mi hemen?

Dostum konunun en başına bakarsan aynı satıcıdan bende aldım :) ancak dün kendileriyle görüştüm ve ürünün sahte olduğunu ardından para iademi gerçekleştirdiler bakabilirsin konuya.

Dostum konunun en başına bakarsan aynı satıcıdan bende aldım :) ancak dün kendileriyle görüştüm ve ürünün sahte olduğunu ardından para iademi gerçekleştirdiler bakabilirsin konuya.
Kusura bakmayın aynı satıcıdan aldığınız detayını kaçırmışım. Dediğim gibi benim alışverişim 1 seneden fazla olduğu için iade pek mümkün olmayacak. Bu durumda kafamı karıştıran olay ise değerler iyi, paketleme gerçek gibi duruyor, size sahte bana gerçeği mi denk geldi aynı satıcıdan? Bi de dediğim gibi her paket sahtedir diyen bir Teknobiyotik videosu da var piyasada. Dedikleri yanlıştır demiyorum siz bir önceki postunuzda macun sahte değil dediğiniz için soruyorum sadece.

Son düzenleme:
Kusura bakmayın aynı satıcıdan aldığınız detayını kaçırmışım. Dediğim gibi benim alışverişim 1 seneden fazla olduğu için iade pek mümkün olmayacak. Bu durumda kafamı karıştıran olay ise değerler iyi, paketleme gerçek gibi duruyor, size sahte bana gerçeği mi denk geldi aynı satıcıdan? Bi de dediğim gibi her paket sahtedir diyen bir Teknobiyotik videosu da var piyasada. (Dedikleri yanlıştır demiyorum siz bir önceki postunuzda macun sahte değil dediğiniz için soruyorum sadece)

bende 7 ay önce almıştım benden iade aldılar satıcı ürünleri Çin’den aldığını belirtti yanı kendileri de biliyordu sahte olduğunu

En mantıklısı, Kurumsal firma dışından MX-4 almamaktır. MX-4 almadım bu sefer farklı bilindik ve geri dönüşü iyi bir marka macun kullandım bugün fena değil aldığım satıcı ise Hepsiburada.
Bu işin cezbedici kısmı, kurumsal firmalarda fiyatlar 80-90 TL bandında iken, 2019 Edition olan paketler, 45-70 TL arası geziyor, iyide bir fark var arada müşteri hemen "Aa bak bu uygunmuş" deyip alıyor yaptığımız gibi.
En mantıklısı, Kurumsal firma dışından MX-4 almamaktır. MX-4 almadım bu sefer farklı bilindik ve geri dönüşü iyi bir marka macun kullandım bugün fena değil aldığım satıcı ise Hepsiburada.
Bu işin cezbedici kısmı, kurumsal firmalarda fiyatlar 80-90 TL bandında iken, 2019 Edition olan paketler, 45-70 TL arası geziyor, iyide bir fark var arada müşteri hemen "Aa bak bu uygunmuş" deyip alıyor yaptığımız gibi.

Yeni aldığım macun sonrası Warzone oyununda takip ettim, önceden sıcaklık değeri gösteren programlarda, maksimum derece 95 üzeriydi, şimdi ise 80-87 arasında.

Son düzenleme:
MX-4'ün sadece Teknobiyotik'ten alınması gerektiğini şahsen herkes biliyordur. Video çekmeleri iyi olmuş, bilmeyenler için.

MX-4 önermeye korkar oldum bunlar yüzünden. Bir tarafta sahte MX-4 alıp macuna çöp diyenler, diğer tarafta Teknobiyotik mağazasını sevmediği için yine macuna çöp diyenler. Sonuç olarak bu forumda çoğu insanın lafı ciddiye alınmamalıymış bunu anlıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı