Arctic MX-4 nasıl sürülür?

CarryExe

Hectopat
Yer
İsviçre
Daha fazla  
Laptopumun (Dell İnspiron 5520) termal macununu ilk defa yenileyeceğim. Nasıl süreceğim? Aslında bir sürü video var fakat onlarda direkt sürmeyi gösteriyor, ben işlemciye nasıl ulaşacağım onu bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O yaştaki ve küçücük fanla soğutulan bir cihaz için kabul edilebilir bir değer olabilir. Fanı söküğün zaman hava çıkış ızgarası karşına gelmiş olmalı. Özellikle fan ile ızgara arasında, ızgaraya yapışır toz. Onun önündeki tozları da aldın mı? Hava almadığı zaman macun sürülü bile olsa sıcaklık yüksek olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Artık eminim yanlış uyguladığımdan oyuna girdim az önce 101 derece oldu.
1619022473725.png

O yaştaki ve küçücük fanla soğutulan bir cihaz için kabul edilebilir bir değer olabilir. Fanı söküğün zaman hava çıkış ızgarası karşına gelmiş olmalı. Özellikle fan ile ızgara arasında, ızgaraya yapışır toz. Onun önündeki tozları da aldın mı hava almadığı zaman macun sürülü bile olsa sıcaklık yüksek olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Fanı temizledim. Tozlarını aldım.
Yapmasan daha iyiydi sanırsam. Eskisinden sıcak oldu ama artık kapanmıyor.
Fanı düzgün takamamış da olabilirim. Hiç bir ses gelmiyor.

Elini fan çıkışına koyduğunda rüzgar akışı bariz şekilde hissediliyor mu? Videoları zaten izlemişsin, uygulamada sıkıntı olması çok olası değil. Fan yerine düzgün şekilde oturduysa o konuda sorun yoktur.

3230M'li bir dizüstü kullanıyordum, onda da sıcaklıklar oyunlarda 90 derecelerin altına inmiyordu. Kapanma ile ilgili sorunlar varsa eğer bir vakumlu soğutucu almak işine yarayabilir. Yeni cihazlar için tavsiye edilecek bir şey değil ama eski küçük fanlı cihazlarda iş görüyor.

Son düzenleme:
Elini fan çıkışına koyduğunda rüzgar akışı bariz şekilde hissediliyor mu? Videoları zaten izlemişsin, uygulamada sıkıntı olması çok olası değil. Fan yerine düzgün şekilde oturduysa o konuda sorun yoktur.

3230M'li bir dizüstü kullanıyordum, onda da sıcaklıklar oyunlarda 90 derecelerin altına inmiyordu. Kapanma ile ilgili sorunlar varsa eğer bir vakumlu soğutucu almak işine yarayabilir. Yeni cihazlar için tavsiye edilecek bir şey değil ama eski küçük fanlı cihazlarda iş görüyor.

Fanın kablosunu bağlamışım. Bağladım ve normal yükte max 73 derece oluyor.

Serin çalışan bilgisayarın hayırlı olsun o zaman. Yaz aylarında sorun hissedersen o soğutucuyu bir dene. Fiyatına göre iyi iş görüyor. Alttan soğutanlar gibi değil.

Yeni cihazlar için pek önerilecek şey değil açıkçası. Fan hızını arttırmak suretiyle soğutma sağlıyor. Yeni ve garantili sistemler için gerekli değil. Küçük fanlı cihazlarda iş görür. Alttan soğutanlar, biraz anakart ve açıkta bulunan HDD, SSD gibi parçaları hafiften etkiliyor. Üstü kapalı işlemci ve ekran kartı gibi bileşenlere etkisi çok az.

Geri
Yukarı