Arctic Mx4 vs Thermal Grizzly Kryonaut

Konuda soğutma konusunda bilgili üyeler var çünkü. :)

@ragnarock492 Asus hep yapıyor ama daha öyle bir şikayet duymadım. Kıvamı akabilecek kadar cıvık değil bence. Yine de gerçekten çok riskli. Cesaret edebilir miyim bilmiyorum. :D

ASUS'un sıvı metal kullandığını bilmiyordum ama ürünler garantiye dahil olacağı için kullanıcı açısından bir risk oluşturmuyor. Biz kendimiz sürerken yapacağımız bir hataya aynı şey söz konusu olmayabilir. Kıvam çok cıvık değil fakat fazla kaçırırsanız gereğinden kalın olursa soğutucu baskısı ile taşıp kısa devre yapabilir. Çok ince bir katman olmalı.

Edit: Şimdi izledim sıvı metal için özel olarak tasarlamışlar taşması imkansız duruyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Fiyatı sorun etmeyeceklere daha iyisi Kryonaut Extreme var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu fiyata 11 gram Kryonaut var AliExpress'te.

Son düzenleme:
Kryonaut kullanıyorum laptopta. Acer Nitro 5 2020 modelini, i7 10750H ve GTX 1660 Ti ile. Ancak oyunlarda 95 dereceleri hâlâ görüyorum. Neden böyle sizce ? Aşırısı ısınmadan işlemci 0.8 GHz'e düşüyor.

Kryonaut kullanıyorum laptopta. Acer Nitro 5 2020 modelini, i7 10750H ve GTX 1660 Ti ile. Ancak oyunlarda 95 dereceleri hâlâ görüyorum. Neden böyle sizce ? Aşırısı ısınmadan işlemci 0.8 GHz'e düşüyor.
Termal macun soğutmaz ısı transferi sağlar esas önemli olan soğutma sisteminin performansıdır yoksa en iyi sıvı metal veyahut cıva kullansan bile çok fark olmaz sonuç olarak sen işlemciden aldığın ısıyı çabucak tahliye etmen lazım.

Termal macun soğutmaz ısı transferi sağlar esas önemli olan soğutma sisteminin performansıdır yoksa en iyi sıvı metal veyahut cıva kullansan bile çok fark olmaz sonuç olarak sen işlemciden aldığın ısıyı çabucak tahliye etmen lazım.
Tabii ki ama bu en iyi termal macun hiç mi fark yaratmaz ilginç gerçekten. Yanlış uygulamadan olma ihtimali var mıdır ? Yani öyle olsa daha bariz sorun yaşardım muhtemelen ama yine merak ediyorum.

Aynı model ve eski kasalarda birçok YouTube videosunda en az 10-15 derece fark oluyor. Ancak bende inanması güç ama fark yok. Hatta stok hâle göre 2-3 derece daha sıcak çalışıyor.

Tabii ki ama bu en iyi termal macun hiç mi fark yaratmaz ilginç gerçekten. Yanlış uygulamadan olma ihtimali var mıdır ? Yani öyle olsa daha bariz sorun yaşardım muhtemelen ama yine merak ediyorum.
Çok kalın bir tabaka sürmediyseniz başka aklıma gelen bir problem çıkamaz, mobil için ısınma performansını azaltmak zor biz slim kasalarda bile sorun yaşar iken ondan daha ufak boyuta pek çok bileşen sığdırıp soğutmaya çalışıyoruz lakin aldığınız sıcaklık değerleri biraz kötü, en kötü ek bir soğutma sistemi alırsınız.

Çok kalın bir tabaka sürmediyseniz başka aklıma gelen bir problem çıkamaz, mobil için ısınma performansını azaltmak zor biz slim kasalarda bile sorun yaşar iken ondan daha ufak boyuta pek çok bileşen sığdırıp soğutmaya çalışıyoruz lakin aldığınız sıcaklık değerleri biraz kötü, en kötü ek bir soğutma sistemi alırsınız.
Aksine çok ince ve işlemci plakasını tamamen kaplayacak şekilde sürdüm. Anlamadığım max fanda dahi yüksek performansta bu cihazları kullanamamamız. Tamam en üst düzey ürün değil ama bu kadarını da beklemek hakkımız diye düşünüyorum. Artık umudum tükendi, bir daha asla Acer marka bir ürün almayacağım.

Geri
Yukarı