Arctic P12 vs Arctic P12 pwm PST

Seybın

Hectopat
Arkadaşlar bu ikisi arasındaki fark nedir ve hangisini almalıyım?
.
.

46 TL olanın hızını anakart üzerinden ayarlıyabiyorsun ama diğerini ayarlayabilmen için üst seviye anakart gerekir. Eğer anakartın voltaj ayarıyla fanı kontrol edebiliyorsa 2.ci fanı al.

Çoklayıcı da 4 pinliyse ayarladığınız hızda çalışır. Bazı çoklayıcılar 3 pinli oluyor alırken dikkat edin.

.
.
PWM model 4 pinli ve hassas hız kontrolü yapılıyor. Diğeri 3 pinli ama anakarta bağlarsan onda da hız kontrolü yapabilirsin.

.
.
Merhaba, aynı fandan bende var alt linkteki 3 pinli powerdan bağladım çoklayıcıyla full power çalışıyor kafamı şişiriyor.. işin özü aldığıma ses yönünden de pişmanım kasam soğumuyor, maks 80 i geçmiyor ama bana hala sıcak geliyor intelden sonra ryzen sıcaklık konusunda memnun edemedi beni bir türlü.

Merhaba, aynı fandan bende var alt linkteki 3 pinli powerdan bağladım çoklayıcıyla full power çalışıyor kafamı şişiriyor.. işin özü aldığıma ses yönünden de pişmanım kasam soğumuyor, maks 80 i geçmiyor ama bana hala sıcak geliyor intelden sonra ryzen sıcaklık konusunda memnun edemedi beni bir türlü.

Kafanızı şişirmesinin nedeni 1800 RPM ile dönmesi 3 pinli bağlantıyı anakarta takıp BIOS üzerinden hızını kontrol edebilirsiniz. Sıcaklık konusunda kasanızın kafa akışı vs. çok ilgilisi var. Benim kasam Zalman Z3 Plus 5 fan takılı imzamdaki sistem de 55 üstünü göremedim.

Bu işimi görür mü? Tüm fanlarım 4 pin anakartım B450M S2H.
.

Bu işimi görür mü? Tüm fanlarım 4 pin anakartım B450M S2H.
.
Aynısından var.
Anakart kendini optimize ederken ilk başlarda biraz sıkıntı çıkabilir (hızlı ve değişken hız gibi). Ancak optimizasyon bittikten sonra BIOS menüsünden gözlemlediğim kadarıyla böyle bir problem kalmadı.
Ek olarak bende de P12 PWM modeli var iki tane. Sesinin düşük olmadığını ve Zalman T6'da hafif vibrasyona yol açtığını söyleyebilirim. Verilen linklerdeki sitelerin güvenilir olup olmadığını bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı