Arctic Sıvı Soğutucu II 360 mı, 280 mi?

_R34L_

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, iyi akşamlar, herkese iyi forumlar,
AMD Ryzen 5 5600X'li ve 3070'li bir kasa topladım ve üstündeki tekli sıvı soğutucunun (bknz.) yeterli olmayacağını düşünerek değiştireceğim fakat sorun şurada başlıyor. Almak istediğim soğutucu Arctic II 360mm sıvı soğutucu ama kasanın üstünün 360 mm desteği yok. Kasanın ön tarafta 3 adet 120 mm fanları var bunları sökersem 360 mm'lik soğutucuyu oraya yerleştirebiliyorum ama bu içerideki hava dolaşımını ne kadar etkiler? Sonuçta artık orası hava girişi değil bir nevi çıkışı olacak. Hiç oradaki hava akışını bozma yukarı 280 mm tak geç mi dersiniz? Kasanın uzunluğu ve benim kasamın içi aşağıdadır. Farklı fikirleriniz varsa da yazabilirsiniz. Yorumlarınız için şimdiden sağ olun.

download.png

20210921_204638.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arctic Liquid Freezer II 280 A-RGB alırsanız öndeki fanları da sökmenize gerek kalmaz üstelik ışıklandırmaya da eşlik eder.

4000D modelinde yukarıya Arctic LF 280MM takamıyoruz (240MM'de dahil olabilir. Mosfet soğutuculara değiyor, fanlar). Soğutucunun derinliği yüksek olduğundan 5000D kasa içerisine kurulum yaptım fakat fanları yukarı montajladım. Kasaya rağmen o soğutucu modeli sığmıyor (5000D modelinde kasa dışı yukarı tarafta boşluk var).
Arctic Liquid Freezer II - 360 A-RGB Intel/AMD Uyumlu, 360mm Radyatörlü, 3x12cm P12 PWM Fanlı, Sıvı İşlemci Soğutucu (AR-ACFRE00101A) : Amazon.com.tr: Ev ve Yaşam 1180TL'ye gelir; haftanın başından beri 280MM soğutucuyu Almanya'ya gönderip 360MM modeline mi geçsem? Diye düşüyorum, bu fiyata çok iyi olur.
Sıcaklık farklı olarak (yükte) bir iki derece oynayabilir.

Performans kısmına diyecek yok ama çok çirkin pompası var Arctic burada performanslı bir soğutucuya berbat pompa yapmış sanki osmanlı zamanında giyilen pabuç gibi 😂 mahfetmiş ben olsam SilverStone PF360 alırım kasanıza rahat bir şekilde sığar Arctic ölçüleri bana ağır gibi geldi yine de SilverStone alın montajı rahat yapın. Görsellik açısında olsun ışıklandırma olsun performansı çok iyi

Arctic Liquid Freezer II 360 ölçüleri.

* Radyatör: 398 X 120 X 38.
* Pompa (hortumsuz):98 mm X 78 mm X 53 mm.
* Hortum çapı: Dış 12,4 mm // iç: 6,0 mm.
* Hortum uzunluğu: 450 mm.
* Ağırlık: 1687 g (fan, radyatör, pompa,
Tüpler.

Arctic Liquid Freezer II 280 ölçüleri.

* Radyatör: 317 X 138 X 38 mm.
* Pompa (hortumsuz): 98 mm X 78 mm X 53 mm.
* Ağırlık: 1572 g (fan, radyatör, pompa,
Tüpler.

Performans kısmına diyecek yok ama çok çirkin pompası var Arctic burada performanslı bir soğutucuya berbat pompa yapmış sanki osmanlı zamanında giyilen pabuç gibi 😂 mahfetmiş ben olsam SilverStone PF360 alırım kasanıza rahat bir şekilde sığar Arctic ölçüleri bana ağır gibi geldi yine de SilverStone alın montajı rahat yapın. Görsellik açısında olsun ışıklandırma olsun performansı çok iyi

Arctic Liquid Freezer II 360 ölçüleri.

* Radyatör: 398 X 120 X 38.
* Pompa (hortumsuz):98 mm X 78 mm X 53 mm.
* Ağırlık: 1687 g (fan, radyatör, pompa,
Tüpler.

Arctic Liquid Freezer II 280 ölçüleri.

* Radyatör: 317 X 138 X 38 mm.
* Pompa (hortumsuz): 98 mm X 78 mm X 53 mm.
* Ağırlık: 1572 g (fan, radyatör, pompa,
Tüpler.
Öncelikle cevap için teşekkürler ama aklımda kalan bir soru var benim kasamın x ve y si artcic 360mm'nin sığacağı uzunlukta ve genişlikte acaba sorun derinlikte filan mı ? Bu kasa neden arctic 360mm desteklemiyor bilginiz var mıdır ?

Öncelikle cevap için teşekkürler ama aklımda kalan bir soru var benim kasamın X ve Y si artcic 360Mm'nin sığacağı uzunlukta ve genişlikte acaba sorun derinlikte falan mı? Bu kasa neden Arctic 360mm desteklemiyor bilginiz var mıdır?

Arctic diğer soğutuculara göre hem yüksek hem de geniş radyatöre sahip bende senin 5000D kasadan kullandım zor taktım benim 2 saatimi aldı sonrada XPG Battlecruiser kullanıyorum soğutucu olarak da Corsair iCUE H150i Elite Capellix beyazı kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı