Arctis 3 SteelSeries Engine yazılımında gözükmüyor

Driftçi sultan

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
2019'dan önce alınmış bir Arctis 3'e sahibim.
Bildiğim kadarıyla SteelSeries, Arctis 3 2019 sonrası için yazılım desteğini kesti ama 2019'dan önce alınmış olan kulaklığım da gözükmüyor ayrıca MSI GK60 Vigor Klavye'ye sahibim, bu da SS Engine'da gözükmüyor, ne yapmalıyım?

Bir kere GK60'ın gözükmemesi çok normal. MSI bir marka ürünü SS Engine de göremezsiniz. MSI'ın varsa kendi yazılımı vardır klavye için. Arctis 3 jak girişi ile bağlandığı için böyle yazılım sorunları yaşanıyor benim ve sizin de yaşadığınız gibi. 7.1 özelliği için Windows'ta sağ alttan ses simgesine sağ tıklayın, Uzamsal Ses'e gelin, Kulaklıklar için Windows Sonic'i seçin. Bu ayar seçiliyken de hala gözükmüyorsa yapacak pek bir şey yok. Ben internetten Arctis 3'ün yazılım key'i gibi bir şeyi bulup yazılıma tanıtmıştım ancak kulaklığı görse dahi değiştirdiğim ayarlar hiçbir şekilde kulaklığa etki etmiyordu. Siz yazılımdaki gürültü azaltma gibi ayarlar için mi istiyorsunuz yazılımı?

Ne yazık ki uzamsal seste de gözükmüyor.
Eskiden Laptop' um vardı onda klavye gözüküyordu demekki klavyeyi Steelseries yaptığı içinmiş.
Ayarlar, makro atama, sesle ilgili pek çok ayar gibi şeyler hoşuma gidiyordu.

Özellikle klavye makrosu bazı oyunlarda aşırı işe yarıyor mesela:
"100 kere click'e bas" yerine tek tuşla "100 click" yapıyor veya
"5 saniye click'e basılı tut sonra yeniden yap" tarzı şeyler için çok rahat macro atanıyor.
MSİ uygulamasında da bu özelliklerin hiçbiri yok sadece ışık ayarlama var.

Geri
Yukarı