SteelSeries Arctis 3 Engine Sorunu

Adnnatcn

Hectopat
Arkadaşlar hepinize merhaba, daha önceden Arctis 3 almayı düşündüğüm için bir konu açıp sizden de bilgi almak istemiştim ve önerileriniz doğrultusunda SS Arctis 3'ü aldım şimdilik de çok memnunum. Tek bir sıkıntım var bu kutunun içinden çıkan Key ile Steelseries Engine 3 yazılımını indirdim fakat yaptığım ekolayzer ayarları ve diğer ayarlar aktif olmuyor, seste bir değişiklik olmuyor yani. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisi üzerinden varsayılan sesi Realtek ve kulaklık olarak ayarlamanız gerekiyor. Ek olarak En güncel Realtek ses sürücüsünü indirin. Bu sürücüyle beraber Realtek ses ayar programıda yüklenecek. Bu Programı manuel olarak silin. Çünkü SSE3 ile bu uygulama karışıyor. Sorun bundan kaynaklanıyor.

Bende 3 ay önce kulaklığı aldığımda aynı sorunu yaşadım.
Windows üzerinden ses simgesine tıkladığınızda SSE3(Realtek High Definition Audio) yazısını görmeniz gerekiyor.

1- En güncel Realtek HD Audio Manager sürümünü indirin.
2-C Program Files Realtek HDA Klasörünü silin. Sonrasında sistemi yeniden başlatin.
3-Başlangıç ayarlarından Realtek Yöneticisini kapatın.
4-Hizmetler Realtek Servicesi seçin. Normalde Otomatikte oluyor. Onu Devre dışı yapın.
5-Denetim Masası - Sistem ve Güvenlik -Gelişmiş Sistem Seçenekleri -Donanim Donanim yükleme ayarlarını seçip Hayır şıkkını işaretleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hemen deniyorum kardeşim teşekkür ediyorum şimdiden düzeltebilirsem yazıcam.
Sürücü setupını görmüyor.
Beceremedim :D

Son düzenleme:
Realtek High Definition Audio Driver - Windows 10 64 Bit - Geçmiş

Yukarıdaki link üzerinden en güncel sürümü indirin. Genel bakış kısmında sürücüyü nasıl kuracağınız anlatılıyor.
Ondan sonra yukarıdaki işlemleri yapın. Sorun düzeliyor. Az önce aygıt yöneticisinden ses sürücüsünü güncelledim. Ve aynı sorunu yaşamaya başladım. Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra sorunum çözüldü.

Tamamdır deneyeceğim teşekkürler
Kardeşim bu klasorun icinde bir suru dosya var güncelleme yaparken hangisini secmem gerekiyor?Win 10 win 8 tarzi dosyalar degil karar veremedim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı