Arctis 3 Yazılım Çakışması Çözümü

Mersinli33

Hectopat
Makaleler
2
Arctis 3'ün 2019 olmayan modelini kullananların kişilerin başını yakan sorun. Çözümü ise:
  • Bilgisayarda kurulu olan SteelSeries Engine ve Realtek ses sürücüsünü kaldırın. Sonra C diskinde Steelseries ve Realtek adındaki klasörlerin hepsini silin. Gizli klasörlerin açık olduğundan emin olun.
  • CCleaner ile kayıt defteri ve Cleaner temizliği yapın. Temp, %temp%, prefetch klasörünü temizleyin.
  • "Bilgisayara reset atın, Steelseries Engine 3 (3.16.1 sürümü) ve Anakartınızın sitesinin destek kısmına anakart modelini aratıp ses sürücüsünü bilgisayara yükleyin."
    olarak değiştiriniz lütfen. Yazılıma gelen yeni güncelleme ile bu sürüm dışındakiler desteklenmiyor.
  • Burası çok önemli. Realtek sürücüsünü sıfır ayarında kurup hiçbir ayarını kurcalamayın. Stereo kısmını 7.1 ile değiştirmeyin. Sonrasında bilgisayara yine reset atın.
  • Steelseries Engine 3'ü kurun ve gerekli güncellemeyi indirin. Yine bilgisayara reset atın.
  • Windows ta ses böyle olmalıdır:
Capture.JPG

• Bu kısımda Engine 3 te yaptığınız herhangi bir ses ayarını gerçekten oluyor mu diye kontrol etmeniz gerek. Bir müzik açıp Equalizer ayarlarını değiştirin. Duyabileceğiniz bir değişiklik olmalı.
  • Eğer ki olmazsa kulaklık jak ını kasanın ön tarafına takıp deneyin. Bazı anakartlar 7.1 için kasanın ön tarafından takmanızı isteyebilir. Benimki gibi.
Sorununuz çözüldüyse ne mutlu bana, daha geçen gün başıma geldi çok uğraştım ve düzelttim. Kafamdan atmıyorum bunları. Hepsi denenmiştir. Sorunuz varsa sorabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun yüzünden üründen vazgeçen çok fazla kullanıcı var. Normal şartlar altında ürün kötü değil. Umarım bu kalıcı bir çözüm olur. Bir yıldır Reddit ve yabancı teknoloji forumlarında çok fazla araştırma yaptım. Ama kalıcı bir çözüm bulamadım.

Son düzenleme:
Bu sorun yüzünden üründen vazgeçen çok fazla kullanıcı var. Normal şartlar altında ürün kötü değil. Umarım bu kalıcı bir çözüm olur. Bir yıldır Reddit ve yabancı teknoloji forumlarında çok fazla araştırma yaptım. Ama kalıcı bir çözüm bulamadım.
Bende ürünü ilk aldığımda artık şans olsa gerek bilmeden doğru kurulum yapmıştım fakat geçen gün yazılımı silip geri yükledikten sonra EQ ayarları çalışmıyordu ve araştırdığım her yerde Windows sonic aç gerisine karışma falan diyorlardı. Reddit cabası. Şuan 400 TL civarı satılan ürünü alıp da dediğin gibi yazılımının çalışmadığını düşünüp iade edenler çok. Umarım insanların işine yarar.

Forum da daha önce aynı durumun çözümünü açıklayan oldu. Ben uyguladım ve nerdeyse bir sene oldu ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Konu sayesinde bir senelik sorunu çözdüm. İşe yarıyor.
Bu sorunu çözdükten sonra cızırtı sorunu başlıyor. O Sorunu bu konudaki yol ile çözebilirsiniz.
[Çözüm] SS Arctis 3 cızırtı sorunu - Technopat Sosyal
Senin adına sevindim. Valla bende yok cızırtı falan ama başkasında oluyorsa bilemem.
Güncelleme: Hepsini yaptığınız halde olmuyorsa Windows uzamsal sesi açıp kapatmayı deneyin. Sürüm 1903 de kapalı olması gerekiyor. 1809 da açık olmalı idi sanırım. Format attıktan sonra fark ettim.

Son düzenleme:
Arctis 3'ün 2019 olmayan modelini kullananların kişilerin başını yakan sorun. Çözümü ise:
  • Bilgisayarda kurulu olan SteelSeries Engine ve Realtek ses sürücüsünü kaldırın. Sonra C diskinde Steelseries ve Realtek adındaki klasörlerin hepsini silin. Gizli klasörlerin açık olduğundan emin olun.
  • CCleaner ile kayıt defteri ve Cleaner temizliği yapın. Temp, %temp%, prefetch klasörünü temizleyin.
  • Bilgisayara reset atın ve Steelseries engine 3 ve Anakartınızın sitesinin destek kısmına anakart modelini aratıp ses sürücüsünü bilgisayara yükleyin.
  • Burası çok önemli. Realtek sürücüsünü sıfır ayarında kurup hiçbir ayarını kurcalamayın. Stereo kısmını 7.1 ile değiştirmeyin. Sonrasında bilgisayara yine reset atın.
  • Steelseries Engine 3'ü kurun ve gerekli güncellemeyi indirin. Yine bilgisayara reset atın.
  • Windows ta ses böyle olmalıdır:
Eki Görüntüle 392990

• Bu kısımda Engine 3 te yaptığınız herhangi bir ses ayarını gerçekten oluyor mu diye kontrol etmeniz gerek. Bir müzik açıp Equalizer ayarlarını değiştirin. Duyabileceğiniz bir değişiklik olmalı.
  • Eğer ki olmazsa kulaklık jak ını kasanın ön tarafına takıp deneyin. Bazı anakartlar 7.1 için kasanın ön tarafından takmanızı isteyebilir. Benimki gibi.
Sorununuz çözüldüyse ne mutlu bana, daha geçen gün başıma geldi çok uğraştım ve düzelttim. Kafamdan atmıyorum bunları. Hepsi denenmiştir. Sorunuz varsa sorabilirsiniz.
Allah razı olsun sonunda ayarladım sayenizde. Bende işe yaradı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı