Arctis 5 Ses Kasmak için Ayarlar

Berkancapa

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Artcis 5 oyuncu kulaklığım var fakat ses kasamıyorum. Acaba kullanan varsa engine SS'i atar mısınız ve Windows ses ayarlarını atar mısınız?

Oyunlara girerken DTS açıp, surround profile'i game yap ve ekolayzır ayarını performance olarak ayarla. Bass ve dialogue enhancement high olsun. Dynamic range low olarak kullanıyorum. Benim ayarlar böyle. PUPG türü oyunlarda çok net olarak seslerin nereden geldiğini anlayabiliyorum.

Deneyeceğim ayarları teşekkür ederim, peki windows ayarlarında bir game var bir chat var ve mesela 1 ini devreye sokunca ses garipleşiyor. Doğal mı? Ya da ses kartını kullanıyor musunuz ?

Deneyeceğim ayarları teşekkür ederim, peki windows ayarlarında bir game var bir chat var ve mesela 1 ini devreye sokunca ses garipleşiyor. Doğal mı? Ya da ses kartını kullanıyor musunuz ?
Arctis 5 game olanı normal device olarak seçip, ayarları o seçiliyken yapın. Arctis 5 Chat'i ise discord ayarlarından device olarak seçin. Bu şekilde küçük ChatMix kumandası çalışır hale gelir. Oyundayken kumandayı chat yönüne çevirdiğinizde, oyunun sesi kısılır. Game yönüne çevirdiğinizde ise discord sesi kısılır. Masaüstüne dönmeden konuşanların sesini ve oyun seslerini kontrol etmenize yarar. Çok kullanışlı oluyor. Ses kartını otomatik kendi kullanıyor USB ile bağlantıda.

Bu şekilde kullanıyorum.
Ekran Alıntısı.PNG

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı