Arctis 7 Nasıldır?

HolyStinger

Hectopat
Merhaba, artık 5 senelik olan Logıtech G430 kulaklığımdaki ses sorunları yüzünden yeni bir kulaklık arayışına girdim. Alacağım kulaklığı arada sırada konsolda da kullanmak istiyorum. (aslında konsola bağlı bir soudbar ses sistemim de var fakat geceleri rahat oynayamıyorum.) Aslında kendime bir model belirlemiştim. Steelseries Arctis 7. Amerika'ya giden bir tanıdığıma söyledim fakat 2019 edition bulamamış. Almışken 2019 olmasını tercih ediyorum. Artık iş başa düştü en ucuz olarak amazon.com'dan 850 TL civarına alabiliyorum. Türkiye'de ise şu an en ucuz Trendyol'da 999 TL olarak satılıyor. Burada sormak istediğim sorular şunlar:

1- Arctis 7 kablolu ve kablosuz olarak kullanılabilir diye biliyorum. Bunda bir yanlışlık var mı?
2- Arkadaşlarım ile twitch yayınları açma planımız var. Mikrofonu konusunda da bir fikir alabilirsem sevinirim.
3- Steelseries Türkiye'deki ürünlere nasıl garanti sağlıyor? Burada bir yere mi veriyoruz yoksa Danimarka'ya mı gönderiyoruz?
4- İlk sorunun cevabına göre değişebilecek bir ikinci sorum var. Aradaki 150 TL farkı veri Türkiye'den mi yoksa daha ucuza amazon'dan almak mı mantıklı olur?
5- Amazon garantisi için nasıl bir yol izleniyor? Garanti konusunda ürünlerine sahip çıktıklarını biliyorum. Ama buradan Amerika'ya göndereceğim kargo çok maliyetli olacaktır. Bunun bir çözümü oluyor mu?
6- Son olarak bu fiyatlarda güzel bir kablosuz kulaklık öneriniz var mı? Kablosuz olmasını istememin sebebi arada sırada konsolda da kullanacak olmam. (Aslında bütçe olarak 1000 TL'ye çıkmak istemiyordum. maksimum 800 TL civarına bir öneriye de tamam diyebilirim.)

Anakartım MSI B450 Tomahawk. Konsolum da PS4. (Yeni nesil konsollarda da kullanabilirim sanırım.)

Not: Genellikle oyun için fakat film,dizi ve müzik için de kullanılacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Kullanılabilir.
  2. Mikrofonu yeterli düzeyde.
  3. Bilgim yok.
  4. 150 TL az bir meblağ değil, Steelseries uluslarası garanti sağlıyorsa yurtdışından alın.
  5. Garanti için üretici firma ile iletişime geçmeniz gerekiyor.
  6. Bu fiyatlara Cloud Flight çok daha iyi ses kalitesine sahip. Mikrofon konusunda ise daha kötü.

Cevabınız için teşekkürler. Cloud Flight tasarımını hiç beğenmedim. Pek rahat edecekmiş gibi gelmedi. Arctis 5'i takmıştım ve rahatlığını çok beğenmiştim. Arctis 7'yi deneme şansım olmadı ama bildiğim kadarı ile aynı tasarıma sahipler.

Cevabınız için teşekkürler. Cloud Flight tasarımını hiç beğenmedim. Pek rahat edecekmiş gibi gelmedi. Arctis 5'i takmıştım ve rahatlığını çok beğenmiştim. Arctis 7'yi deneme şansım olmadı ama bildiğim kadarı ile aynı tasarıma sahipler.
Evet tüm Arctis serisi iskelet olarak aynı tasarıma sahip. Eğer çok ses takıntınız yok ise problem olacağını sanmıyorum. Arctis 7 ses kalitesi dışında konfor/mikrofon kalitesi vesaire iyi bir kulaklık.

Evet tüm Arctis serisi iskelet olarak aynı tasarıma sahip. Eğer çok ses takıntınız yok ise problem olacağını sanmıyorum. Arctis 7 ses kalitesi dışında konfor/mikrofon kalitesi vesaire iyi bir kulaklık.
Çok hassas kulaklara sahip değilim. Ama tabiki iyi ses duymak isterim. Multipalyer oyunlardaki ayak seslerini, singleplayer oyunlardaki ortam seslerini ve film-dizi izlerken kaliteli sesleri iyi veriyorsa, benim için sorun olacağını sanmıyorum.

Çok hassas kulaklara sahip değilim. Ama tabiki iyi ses duymak isterim. Multipalyer oyunlardaki ayak seslerini, singleplayer oyunlardaki ortam seslerini ve film-dizi izlerken kaliteli sesleri iyi veriyorsa, benim için sorun olacağını sanmıyorum.
Ben kullandığımda en büyük problem müzik ses kalitesindeydi. Oyunlarda bir problem yaşamadım.

Müzik ses kalitesi çok mu kötü? Evdeki bilgisayar başında çok fazla müzik dinleyen birisi değilim. Sadece bazı oyunları oynarken arkada açıp dinliyorum.
Tam olarak nasıl bir ses beklentiniz olduğunu bilmiyorum ama Cloud Core kullanıyorum ben, Arctis 7 almıştım. Konfor dışında tatmin etmediği için iade ettim. Kablosuz olması sizin için şart değilse ben önermiyorum. Şart ise zaten Cloud Flight ve Arctis 7'den başka pek bir seçeneğiniz yok.

Tam olarak nasıl bir ses beklentiniz olduğunu bilmiyorum ama Cloud Core kullanıyorum ben, Arctis 7 almıştım. Konfor dışında tatmin etmediği için iade ettim. Kablosuz olması sizin için şart değilse ben önermiyorum. Şart ise zaten Cloud Flight ve Arctis 7'den başka pek bir seçeneğiniz yok.
Kablosuz olması çok şart değil fakat konsol ve televizyon ile aramda mesafe var. Kablo bu konuda sıkıntı çıkarabilir. Ama dediğim gibi konsolda ne kadar kullanırım onu da bilmiyorum. Gece ses olmasın diye kullanırım. Geceleri de pek oynayamıyorum işten dolayı. Ama kablolu olacaksa biraz daha fiyat düşüp Arctis 5 daha mantıklı geliyor. 600tlye almış oluyorum.
Bu arada Steelseries ile irtibata geçtim. Kendilerinin servis için bir işlem yapmayacağını, aldığım yer ile halletmem gerektiğini söylediler. Amazon ile halledeceğim artık. Amazon'un bu konuda sıkıntı çıkardığını duymadım zaten.

Kablosuz olması çok şart değil fakat konsol ve televizyon ile aramda mesafe var. Kablo bu konuda sıkıntı çıkarabilir. Ama dediğim gibi konsolda ne kadar kullanırım onu da bilmiyorum. Gece ses olmasın diye kullanırım. Geceleri de pek oynayamıyorum işten dolayı. Ama kablolu olacaksa biraz daha fiyat düşüp Arctis 5 daha mantıklı geliyor. 600tlye almış oluyorum.
Bu arada Steelseries ile irtibata geçtim. Kendilerinin servis için bir işlem yapmayacağını, aldığım yer ile halletmem gerektiğini söylediler. Amazon ile halledeceğim artık. Amazon'un bu konuda sıkıntı çıkardığını duymadım zaten.
Kola jak bağlayıp koldan ses alabilirsiniz. 600 TL'ye Cloud Alpha veya GSP 300 gibi kulaklıklar almak daha mantıklı bana kalırsa.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı