Arduino için şarj modülü önerisi

Yazılımcı0

Decapat
Bu batarya Digitab S3 tabletin içinden çıktı. Li-ion mu yoksa lipo mu olduğunu nasıl anlayabilirim? Bu bataryayı Arduino ile kullanmak istiyorum fakat şarj modülü gerekiyor. Bu bataryaya uygun şarj modülü tavsiye edebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• 20220621_165542.jpg
    20220621_165542.jpg
    105,4 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Bu batarya lipo mu yoksa Li-ion mu?

Bilmiyorum Li-Po olabilir ama üzerinde yazmıyor. Bir şey farketmez zaten. Piyasadaki BMS'ler her iki türü de şarj edebiliyor.

Bunun balanslı olanları da oluyor isterseniz o modellerden de alabilirsiniz.

Bilmiyorum Li-Po olabilir ama üzerinde yazmıyor. Bir şey farketmez zaten. Piyasadaki BMS'ler her iki türü de şarj edebiliyor.

Bunun balanslı olanları da oluyor isterseniz o modellerden de alabilirsiniz.

2S BMS'nin ve adaptörün volt ve amper değeri kaç olmalı?

Son düzenleme:
2S BMS'nin ve adaptörün volt ve amper değeri kaç olmalı?

Ürün sayfasında gerekli temel bilgiler mevcut.

2S zaten bir standarttır. 2 cell için 2S denir. Şarj için de otomatikman pil grubundan daha yüksek gerilim vermeniz gerekir. 2S için genelde 8.4 ila 9V arası kullanılır. Akım konusu ise elinizdeki güç kaynağına bağlı. BMS zaten şarj işlemini kontrol edip sağlıklı olmasını sağlar. Fazla akımı, düşür voltajı keser vs...

Ürün sayfasında gerekli temel bilgiler mevcut.

2S zaten bir standarttır. 2 cell için 2S denir. Şarj için de otomatikman pil grubundan daha yüksek gerilim vermeniz gerekir. 2S için genelde 8.4 ila 9V arası kullanılır. Akım konusu ise elinizdeki güç kaynağına bağlı. BMS zaten şarj işlemini kontrol edip sağlıklı olmasını sağlar. Fazla akımı, düşür voltajı keser vs...

BMS modülü yerine sadece bu şarj modülünü alırsam yeterli olur mu?

Son düzenleme:
BMS modülü yerine sadece bu şarj modülünü alırsam yeterli olur mu?

TP4056 ile 2S pil şarj edemezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı