Arduino ile sensörlü LED yapımı

Code cleaner

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Arduino ile sensörlü bir LED lamba yapmak istiyorum. Fakat nasıl yapacağıma dair hiçbir kaynak bulamadım. Yaparken hangi malzemelere ihtiyacım olur nasıl yapmalıyım, örnek nereden bulabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Hangi sensör? Işık, ses, hareket, mesafe gibi pek çok seçeneğiniz var.
Arduino
Breadboard
Sensör (?)
Kablolar
Direnç
Led
Hareket sensörü ile yapacağım. Bunları almam yeterli sanırım.
Arduino alacaksanız zaten başlangıç setinde ihtiyacın olacak şeylerin çoğu bulunuyor.

Ayrıca internette birçok kaynak ve video var, onlardan yardım alabilirsin.
Başlangıç seti diye satılan bir şeyi olduğunu bilmiyordum. Direk bu şekilde alsam fazladan almam gereken bir şey olur mu?

Hareket sensörü ile yapacağım. Bunları almam yeterli sanırım.

Başlangıç seti diye satılan bir şeyi olduğunu bilmiyordum. Direk bu şekilde alsam fazladan almam gereken bir şey olur mu?
Ne amaçla yapacaksın bu projeyi? Eğer öğrenmek amaçlıysa set alman daha mantıklı, okul projen falansa sadece bunları alabilirsin.

Öğrenme amaçlı, yapıp evin bazı yerlerinde denemek istiyorum. Set almam daha doğru olacak sanırsam.
Öğrenme amacınız varsa set alın. Çünkü farklı şeyler de yapar ve kendinizi geliştirirsiniz. Orta seviye bir set şu durumda işinizi görecektir sonradan ekstra istediğiniz sensörleri eklersiniz.

Arkadaşlar merhaba. Arduino ile sensörlü bir LED lamba yapmak istiyorum. Fakat nasıl yapacağıma dair hiçbir kaynak bulamadım. Yaparken hangi malzemelere ihtiyacım olur nasıl yapmalıyım, örnek nereden bulabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

220 Volt ampulmü kullanacaksın yoksa sadece ledmi?

Öğrenme amacınız varsa set alın. Çünkü farklı şeyler de yapar ve kendinizi geliştirirsiniz. Orta seviye bir set şu durumda işinizi görecektir sonradan ekstra istediğiniz sensörleri eklersiniz.
Tamamdır hocam teşekkür ederim.
220 Volt ampulmü kullanacaksın yoksa sadece ledmi?
Sadece led hocam.

Sadece LED hocam.
[/QUOTE]

LED
220Ohm direnç
Arduino
Jumper kablo
Pır sensör
Breadboard

Bunları kullanabilirsin bir de YouTube'a "Arduino pır sensör ile harekete duyarlı LED" yazarsan birçok içerik var onlardan birine bakabilirsin.

Geri
Yukarı