Arduino Öğrenmek Zor Mu?

Guthwine

Hectopat
Makaleler
11
Yer
Malatya
Bu sene 10.sınıfa geçiyorum. Hangi konuları göreceğime bakarken bilişim dersinde Arduino öğreneceğimizi gördüm.

Geçen sene Python öğrenmiştik. Hiç zorlanmadım diyebilirim. Arduino'da Python gibi basit gelir mi?

Bir de önceden de göz gezdirmek istiyorum. Bildiğiniz ücretsiz kaynakları paylaşırsanız sevinirim.

Not: Arkadaşlar bu dil ile gidip robotik işlerde çalışmayacağım. Sadece bu seneki dersleri iyi notla geçmek amacındayım. Ona göre kolay veya zor gelmeyeceğini söyleyin.

Aşırı kolay. Hatta kodlama kısmı değil kablolama kısmı yani işin donanımsal kısmı daha karışık bence.

Kaynak olarak aşağıdaki kanalın rehberine bakabilirsiniz.

Lezzetli Robot Tarifleri
Zaten sadece kodlama kısmını yapacağız. Teşekkür ederim. C# benim için daha öncelikliydi. Sırf not için fazladan Arduino ile uğraşmak istemiyordum.

Arduino programlarken kullanılan dil C tabanlı, okulda zaten LED yakma, buton kullanımı gibi temel şeyler gösterilecektir diye düşünüyorum, zor değil.

Arduino programlarken kullanılan dil C tabanlı, okulda zaten LED yakma, buton kullanımı gibi temel şeyler gösterilecektir diye düşünüyorum, zor değil.
Aynen öyle. Bir ara sıkıntıdan üst dönemler ne yapıyor diye okul bilgisayarından bakmıştım. LED yakma ile ilgiliydi çoğu.

Genelde LED yakma, fotodirenç ile ısığa duyarlı lamba, park devresi vs. yapılıyor. Öğrenmesi kolay. Bence yazılım kısmından çok donanım kısmı daha zevkli. Baktınız proje yapacağınız zaman abidik gubidik yerlerde eksik kod aklınıza gelebilir. Bu site ile online ortamda alıştırma yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı