Arduino öğrenmek için kaynak önerisi

Bilmez

Picopat
Makaleler
1
Amacım Arduino öğrenmek. Yapmak istediğim bir şeyi %70 kendim, %30 internetten bakarak yapabilecek kadar ve bir projeyi kodlarina bakarak anlayabilecek kadar bilgiye sahip olmak. Programlama öğrenirken kalkteden dolayı İngilizce kaynak tercih ederim ama ücretsiz İngilizce Arduino kaynakları hem az buldum hem de kaliteli değil. Bir video kaliteli ama 4 saatte bütün Arduino'yu anlatıyor. Sizce kaç saat lazım Arduino'yu bitirmek için ve bana kaynak önerir misiniz (İngilizce ise bozuk İngilizceli olmasın.)?

Son düzenleyen: Moderatör:
Amacım Arduino öğrenmek. Yapmak istediğim bir şeyi %70 kendim, %30 internetten bakarak yapabilecek kadar ve bir projeyi kodlarina bakarak anlayabilecek kadar bilgiye sahip olmak. Programlama öğrenirken kalkteden dolayı İngilizce kaynak tercih ederim ama ücretsiz İngilizce Arduino kaynakları hem az buldum hem de kaliteli değil. Bir video kaliteli ama 4 saatte bütün Arduino'yu anlatıyor. Sizce kaç saat lazım Arduino'yu bitirmek için ve bana kaynak önerir misiniz (İngilizce ise bozuk ingilizceli olmasın.)?

YouTube'da robo90'nın Arduino kursunu tavsiye ederim.

Amacım Arduino öğrenmek. Yapmak istediğim bir şeyi %70 kendim, %30 internetten bakarak yapabilecek kadar ve bir projeyi kodlarina bakarak anlayabilecek kadar bilgiye sahip olmak. Programlama öğrenirken kalkteden dolayı İngilizce kaynak tercih ederim ama ücretsiz İngilizce Arduino kaynakları hem az buldum hem de kaliteli değil. Bir video kaliteli ama 4 saatte bütün Arduino'yu anlatıyor. Sizce kaç saat lazım Arduino'yu bitirmek için ve bana kaynak önerir misiniz (İngilizce ise bozuk ingilizceli olmasın.)?

Seviyene göre hedefler belirle ve ona göre ilerle. Mesela servo motoru sol tarafa 180 derece döndürmek hedefin olsun ve sonra ChatGPT'ye "Arduino servo motor döndürme kodu nedir?" diye soru sor. Verdiği koddan bir şey anlamadıysan "koddaki Void start ne anlama geliyor?" tarzı sorular sorabilirsin. Bu dediklerimi düzenli olarak yaparsan 1 ayda istediğin seviyenin üstüne çıkarsın. Bu arada servo motoru sadece örnek olarak verdim nasıl kullanıldığını bilmediğin bir sensörün vb. de kodlarını aynı şekil sorabilirsin. İyi çalışmalar dilerim.

Geri
Yukarı