Arduino öğrenmek istiyorum

706143

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/Beşiktaş-KKTC
Arduino ile WS2812B kontrol edebilmek istiyorum, yani bir kontrolcü yapmak istiyorum anakartımın desteği yok, bereden başalamalıyım? Ne almalıyım? Nereden öğrenebilirim? Şu an elimde hiçbir şey yok, yardımcı olursanız sevinirim😁 bu arada LED şeridi masama döşemeyi düşünüyorum ama kasanın içide olabilir😁

Ders
Link attım hocam lehim ileri seviye olur eğer LED bağlıycaksanız artı ve eksi kutupları takmanız yeterli olur bir de renklerini scratch ile ayarlarsın.

Edit umarım e devlet veya 1milyonistihdam hesabın vardır. Bir tek onlar ile kayıt olabilirsin

Setler genellikle pahalı oluyor bir Arduino nano alman yeterlidir bir de neopixel LED'ler kodlama kısmında yardımcı olabilirim ne yapcağına bağlı olarak :)
Orta düzey C ++ kodlama bilgisi gerekiyor bir de algoritma anlayışı.

Setler genellikle pahalı oluyor bir Arduino nano alman yeterlidir bir de neopixel LED'ler kodlama kısmında yardımcı olabilir ne yapcağına bağlı olarak :)
Şu an için sadece WS2812B kontrol etmek istiyorum (modlar arası geçiş ve renkler) bilgisayar ile kontrol olur mu yoksa kontrolcü ile mi olacak? Ben şimdi hiçbir şey bilmiyorum ilk defa giriş yapacağım ona göre yardımcı olursanız sevinirim😁

Hocam dersten özet geçiyim PC'ye Arduino nano alabilirsin takacaksın kablo yanında gelir. Gerekli LED bağlantısını hoca gösterecek güç bağlantısı yapacaksın. Scratch ile renkleri ayarlayıp Arduino içine atıcaksın bu kadar

Tabii mblock üzerinden bu uygulamayı yapcaksanız pek bir şey gerekmiyor ama Arduino IDE üzerinden yapcaksanız dediğim gibi C++ bilgisi gerekiyor. Ancak yeni başlıyorsanız mblock tercih ederim.

Kontrolcü kartı bizzat Arduino nano oluyor yani siz Arduino nanoya komut vererek LED'leri yakıorsunuz kablodan kurtulmak isterseniz bunu bir kumanda yardımıyla da yapabilirsiniz ben yardım ederim. :)

Tabii mblock üzerinden bu uygulamayı yapcaksanız pek bir şey gerekmiyor ama Arduino IDE üzerinden yapcaksanız dediğim gibi C++ bilgisi gerekiyor. Ancak yeni başlıyorsanız mblock tercih ederim.

Kontrolcü kartı bizzat Arduino nano oluyor yani siz Arduino nanoya komut vererek LED'leri yakıorsunuz isterseniz bunu bir kumanda yardımıyla da yapabilirsiniz ben yardım ederim. :)
Malzemeleri aldıktan sonra yine yazarım, şimdi Arduino Nano almam mı gerekiyor? Başka bir şey almama gerek var mı?

Geri
Yukarı