Arduino su sensörü aktif olmasıyla servo motor çalıştırmak

VenomSnake

Hectopat
Daha fazla  
Su sensörü su algılayınca çalışan 2 tane servo motor yapmak istiyorum projem için. Kodlar nasıl olmalı? Su algılayınca servoların çalışacağı kodu arıyorum? Teşekkürler.

Son düzenleme:
İyide kodları biz yazarsak bu senin projen olmazki.
Yanılıyorsunuz bence kod yazmayla projenin benim olmaması arasında bağ yok bence. Şuan öğrenecek ne imkanım var ne zamanım bu konuyu bile güç bela açtım öğrenmek ben de çok isterim ama imkanlarım şuan çok kısıtlı özel sebeplerden dolayı.

Su sensörü su algılayınca çalışan 2 tane servo motor yapmak istiyorum projem için. Kodlar nasıl olmalı? Hepsini yazabilir misiniz? Teşekkürler.
Bip-bop kod robotu aciliyor...

Robot degiliz, bedavaya da kod alma. Arastir, baligi tutmak icin oltani kullan. Servo kutuphanesine ihtiyacin var hepsinin ornek kodlari vardir.

Fikir diyeyim, servo döndürmek için zaten kütüphane falan var sana zahmet araştır onu kusura bakma uğraştıracağız seni bir tık. Su sensöründen dijital ya da analog veri oku çok farkı yok ama 1 olursa motoru döndürt sana zahmet veya analog olarak bağlarsan bir değer belirle batma miktarı olarak ona göre yap hocam bu şekilde yapabilirsin sana fikir.

Fikir diyeyim, servo döndürmek için zaten kütüphane falan var sana zahmet araştır onu kusura bakma uğraştıracağız seni bir tık. Su sensöründen dijital ya da analog veri oku çok farkı yok ama 1 olursa motoru döndürt sana zahmet veya analog olarak bağlarsan bir değer belirle batma miktarı olarak ona göre yap hocam bu şekilde yapabilirsin sana fikir.
Hocam ikisinin de ayrı ayrı kodlarını biliyorum ama sorun şu. Su sensörü su algılayınca servoları çalıştıracak kod nedir onu bilmiyorum.

Hocam bunları ben de biliyorum yapmayın Allah aşkına.

Ben başta yanlış yazmışım sanırım bana su sensörü su algılayınca servoyu çalıştıracak kod lazım sadece.

Hocam ikisinin de ayrı ayrı kodlarını biliyorum ama sorun şu. Su sensörü su algılayınca servoları çalıştıracak kod nedir onu bilmiyorum.

Hocam bunları ben de biliyorum yapmayın Allah aşkına.

Hocam if else kullanacaksın, eğer su sensöründen gelen veri dijitalden bağlarsan 1 ise motoru döndür else yani değilse motoru döndürme digitalwrite kullanacaksın, eğer analogdan bağlarsan tavan değer 255'tir, bu durumda suyun yarısı batacak olsun tabii bunu test edip bulacaksınız. Eğer analogdan okunan veri 100 ya da 100'den fazlaysa servoyu döndür değilse yani else döndürme diyeceksiniz. Daha ne diyeyim hocam yarına falan kod yazabilirsem atayım size.

Hocam if else kullanacaksın, eğer su sensöründen gelen veri dijitalden bağlarsan 1 ise motoru döndür else yani değilse motoru döndürme digitalwrite kullanacaksın, eğer analogdan bağlarsan tavan değer 255'tir, bu durumda suyun yarısı batacak olsun tabii bunu test edip bulacaksınız. Eğer analogdan okunan veri 100 ya da 100'den fazlaysa servoyu döndür değilse yani else döndürme diyeceksiniz. Daha ne diyeyim hocam yarına falan kod yazabilirsem atayım size.
Hocam bu arada seviye önemli değil 1 damla su bile değse servolar çalışacak duruma gelsin istiyorum.

Geri
Yukarı