Arduino Uno yanlış çalışıyor

BeratSlower

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 3-4 ay önce hobi için klon Arduino Uno (CH340) almıştım ilk aldığımda her şey çok güzeldi projeler yaptım yeni donanım parçaları alıp onları çalıştırdım falan geçenlerde bilgisayarı sıfırlamıştım. Şimdi tekrar programını indirdim kodları yazdım yükleniyor kod ama çalışmıyor, bilgisayarı sıfırlamadan önceki yaptığım proje çalışıyor ama her şeyi düzgün yaptığımdan eminim. IDE programının eski sürümünü yükledim onda da olmadı, sürücüleri yükledim çok farklı siteden ama yine olmadı yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende güncel Windows 10 ile aşağıdaki sürücü, Arduino IDE 2.2.1'de çalışıyor. Çalışmayan kod nedir, işetim sistemi?
1697128212140.png

Devre şemanda hata vardır ya da yüklediğin kod hatalıdır, Bir ihtimalde arduino kısa devre yapmıştır ve pinlerden biri yada bir kaçı hasar görmüştür.

Bende güncel Windows 10 ile aşağıdaki sürücü, Arduino IDE 2.2.1'de çalışıyor. Çalışmayan kod nedir, işetim sistemi?
Eki Görüntüle 1975055

İşletim sistemi Windows 11 sürücü tarihi 2014 falan diyorda onumu güncellemem gerek nasıl yapacağım?

Devre şemanda hata vardır ya da yüklediğin kod hatalıdır, bir ihtimalde Arduino kısa devre yapmıştır ve pinlerden biri ya da birkaçı hasar görmüştür.

Yüklediğim kod hatalı değil eminim hatalı olsa zaten IDE hata verirdi ki zaten farklı kodlar denedim şimdi 2023 sürücü yükledim çalışmazsa artık donanımsal bir sıkıntısı olduğu kesin.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-13 190402.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-13 190402.png
    114,3 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
İşletim sistemi Windows 11 sürücü tarihi 2014 falan diyorda onumu güncellemem gerek nasıl yapacağım?

Yüklediğim kod hatalı değil eminim hatalı olsa zaten IDE hata verirdi ki zaten farklı kodlar denedim şimdi 2023 sürücü yükledim çalışmazsa artık donanımsal bir sıkıntısı olduğu kesin.

Hatalar sadece syntax da olmaz. Logical yani mantıksal hata IDE üzerinde uyarı vermez.

Hatalar sadece syntax da olmaz. Logical yani mantıksal hata IDE üzerinde uyarı vermez.

Sürücüyü 2023 yaptım yükledim ve çalıştı içinde eskiden yaptığım buzzer ile şarkı çalma projesi gömülü şekilde çalışıyordu ve zaten tek kod ile denemediğimi defalarca söyledim tek proje kodu denesem kodda hata olabilir ama ben 10-15 tane farklı proje kodu denedim hepsinde 11. pinden şarkı için ayrı frekanslarda çıkış alıyordum şimdi yaptım çalıştı sürücüyü 2023 yapınca.

Geri
Yukarı