Arduino unoya kod yüklenmiyor

Kartı COM 3 olarak ayarlaman gerekiyor arkadaşlar çok farklı şeyler söylemiş. Yukarıda arkadaşın biri göstermiş onu yaparsan düzelir. Eğer olmaz ise kartın sağ ya da sol alt kısmında bir reset tuşu olması lazım ona 5 6 saniye kadar basılı tut kart resetlenir. Sonra kartı bağla com3 olarak ayarla ve kodu yükle o zaman olacaktır.

5-6 saniyeye gerek yok basar basmaz sıfırlanıyor.
COM 3 seçmeseydi şöyle bir hata alırdı zaten;
1591548457067.png

Kartı com 3 olarak ayarlaman gerekiyor arkadaşlar çok farklı şeyler söylemiş. Yukarıda arkadaşın biri göstermiş onu yaparsan düzelir. Eğer olmaz ise kartın sağ ya da sol alt kısmında bir reset tuşu olması lazım ona 5 6 saniye kadar basılı tut kart resetlenir. Sonra kartı bağla com 3 olarak ayarla ve kodu yükle o zaman olacaktır.

Doğru olan bir bilgi yok. Dedikleriniz yanlış. Reset tuşu sıfırlamaz, yeniden başlatır.

Neresi yanlış acaba onuda açıklarsanız sevinirim.
Öncelikle COM portu değişebilir. COM 3 sabit bir değer değildir. Ayrıca Arduino UNO kartlardaki reset tuşu, yüklü programı baştan başlatmak içindir. Hard reset ya da sıfırlama tuşu değildir.

Kodu çok uzatmış ayrıca. Bunu deneyin:

Kod:
int lm35Pin= A0;

void setup() {
  Serial.begin(115200);

}

void loop() {
  int analogValue = analogRead(lm35Pin);
  float millivolts = (analogValue/1024.0) * 3300; //3300 is the voltage provided by NodeMCU
  float celsius = millivolts/10;

Serial.print("Sicaklik Degeri: ");
  Serial.println(celsius);

}

Bunu NodeMCU'da denediğim için 3V vermiştim LM35'e. Sen de 3V'ye tak, UNO'da.

Kırmızı bir tuş var, bastığım an kart içerisindeki kodları siliyor diye biliyorum, hatta sıfırladıktan sonra bağlı olan modüller dahi çalışmıyor diye hatırlıyorum, yanlış mı hatırlıyorum acaba.

Kodu tekrardan başlatıyor. Aç kapa yapmak gibi yani.

Geri
Yukarı