Çözüldü ARGB fan montajı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nkmeth008

Hectopat
Merhabalar. Kasamda 5 adet Gamepower ARGB fanları ve Xigmatek 240mm ARGB sıvı soğutması mevcut. Bu fanları ekran kartım anakartım ve RAM'e ait RGB ile birlikte çalıştırmak istiyorum ancak fanlardan ve sıvı soğutmanın kontrolcüsünden gelen kabloları anakarta bağlamama rağmen RGB Fusion fanları görmüyor. Fan ve sıvı soğutmadan gelen kabloları D LED1 ve D LED2 yazan yerlere taktım. Ayrıca anakartta 12V g r b W diye bir yer var ancak oranın pin sayısı fazla olduğu için girmiyor ve oranın ne olduğunu pek kestiremedim. Aşağıya sistemimi bırakıyorum. Teşekkürler.

Gamepower warCry (fanlar kasaya ait)
B450 Aorus Pro
Aorus 1660 Ti.
XPG RGB 8x2 3000 MHz RAM
Xigmatek 240mm ARGB sıvı soğutma
5 Adet Gamepower silence ARGB fan
1 Adet Xigmatek ARGB fan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RGB FUSION'a girdiğin zaman kasa veya sıvı soğutucu diye ayrı seçenekler çıkmaz. RGB FUSION'da anakartın gözükür zaten, ARGB girişlerini seçip efekt değiştirmeyi dene. Kasanın dahili fanları anakartla sync olmuyorsa kumandadaki MB Sync tuşuna bas, o tuş yoksa kullanım kılavuzunda hangisi olduğu yazıyordur (belli bir renk tuşuna basılı tutunca mb sync yapmayı ayarlamış olabilirler).

Ayrıca anakartta 12V g r b W diye bir yer var ancak oranın pin sayısı fazla olduğu için girmiyor ve oranın ne olduğunu pek kestiremedim.
O normal RGB girişleri. Oraya ARGB şeyler takamazsın. Takmayı da deneme bu arada :D.
RGB FUSION'a girdiğin zaman kasa veya sıvı soğutucu diye ayrı seçenekler çıkmaz. RGB FUSION'da anakartın gözükür zaten, ARGB girişlerini seçip efekt değiştirmeyi dene. Kasanın dahili fanları anakartla sync olmuyorsa kumandadaki MB Sync tuşuna bas, o tuş yoksa kullanım kılavuzunda hangisi olduğu yazıyordur (belli bir renk tuşuna basılı tutunca mb sync yapmayı ayarlamış olabilirler).

Ayrıca anakartta 12V g r b W diye bir yer var ancak oranın pin sayısı fazla olduğu için girmiyor ve oranın ne olduğunu pek kestiremedim.
O normal RGB girişleri. Oraya ARGB şeyler takamazsın. Takmayı da deneme bu arada :D.

Çözüm
RGB Fusion'a girdiğin zaman kasa veya sıvı soğutucu diye ayrı seçenekler çıkmaz. RGB Fusion'da anakartın gözükür zaten, ARGB girişlerini seçip efekt değiştirmeyi dene. Kasanın dahili fanları anakartla Sync olmuyorsa kumandadaki MB Sync tuşuna bas, o tuş yoksa kullanım kılavuzunda hangisi olduğu yazıyordur (belli bir renk tuşuna basılı tutunca MB Sync yapmayı ayarlamış olabilirler).

Merhabalar. Sorun dediğiniz gibi MB Sync'yı ayarlayıp aktif etmekmiş. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Baya klas bir görüntü ortaya çıktı :)

RGB Fusion'a girdiğin zaman kasa veya sıvı soğutucu diye ayrı seçenekler çıkmaz. RGB Fusion'da anakartın gözükür zaten, ARGB girişlerini seçip efekt değiştirmeyi dene. Kasanın dahili fanları anakartla Sync olmuyorsa kumandadaki MB Sync tuşuna bas, o tuş yoksa kullanım kılavuzunda hangisi olduğu yazıyordur (belli bir renk tuşuna basılı tutunca MB Sync yapmayı ayarlamış olabilirler).

Hocam bir şey soracağım ayrı bir konu açmayayım diye Corsair spect Delta RGB AuraSync ile senkronize olabiliyor mu? yeni kasa olarak almayı düşünüyorum

Sorun yok! Kasanın da görüntüsünü atarsan çok sevinirim :D.

@MuratCanTek anakart modeli söylersen cevaplarım.

Daha farklı modları var ama en belirgin olarak static halini kullanayım dedim. Tekrardan çok teşekkürler :D.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-12-16 at 16.20.44.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-16 at 16.20.44.jpeg
    152,8 KB · Görüntüleme: 59

Yeni konular

Geri
Yukarı