Arızalı Ekran Kartları İle Mining Yapılır Mı?

• Konuyu başlatan vbios
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 2B

vbios

Kilopat
Makaleler
4
Merhaba arkadaşlar, piyasadaki off-no set arızalı kartları alıp mining yapmayı düşünüyorum, sizce mantıklı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bir ara yapmıştım mining bilgisayarı fena kastırdı RAM'dan alıyordu ekran kartı yetersiz kalıyordu yanabilir bilemiyorum kafadan atmak istemiyorum.

Sizin veya benim alamamamız başkalarının alamayacağını göstermez.
Nerdeyse 1 Milyon TL ile ekran kartları desek bunları destekleyecek ekran kartı işlemci ram disk lazım. Onlara da 300K versek 1.3M olur. Haydi diyelim bulduk bunu onu besleyecek PSU lazım. Ayrı ayrı yapsak 20.000W lazım. Aylık ortalama 7000TL elektrik faturası gelicek ancak bunu destekleyecek elektrik altpısı yok ise üstüne birde yeniden tesisat. Birde buna Elektrik sağlayıcı izin verecek mi? Haydi diyelim hepsi oldu. Bunların bakımları/yenilemeler/ısı kontrolleri gibi sebeplerden ayrı bir ezziyet. Sence gerekli mi? Hadi diyelim herşey tamam. Aylık 147K para geliyor. 7K gitti elektriğe 140K. Üstüne tesisatı falan derken 100K kaldı diyelim. Bize her ay 100K kalıyor. 1.5M harcasak 15 ay lazım. 15 ay içerisinde PSU'da patlıyacak Ekran Kartı da yanacak. Ram'ler de bozulacak. Ne kadar mantıklı sence?

Yeni konular

Geri
Yukarı