Mining Ekran Kartları Neden Satılıyor?

frkneker

Hectopat
Merhaba.

Mining kartlara çok fazla denk geliyorum ve geneli 8-10 ay kullanılıp satılmaya çalışılıyor. Yaklaşık 2 sene de garantileri var. Satılma sebeplerini anlamıyorum performansı mı düşüyor? Eğer bozulma durumu olursa kendileri de garantiye verip yaptırabilir ya da yenisini alabilir ama satıyorlar bunun tam sebebini bilen var mı? Neden kullanmaya devam etmek yerine 8-10 ay sonunda satıyorlar?

Çünkü eskisi kadar karlı değil. Son zamanlarda elektrik de ciddi zamlandı. Satmak en karlısı. Performansı düşmez. Lakin patlamaya hazır bomba alırsınız. Kimse size o kartın garantisi bittikten 1 gün sonra bozulmayacağının garantisini vermiyor.
Mesela 2020 12. aya kadar garantisi var. 2 sene ben onu problemsiz kullansam 2020 de, ekran kartını değiştiririm teknoloji bu kadar hızlı ilerliyorken sürekli yeni oyunlar çıkıyorken 2 sene sonrasına ekran kartı dayanmıyor zaten :)

Mining yapmış birisi olarak ETH kazdım ve an itibarı ile ETH kazmak çok ama çok zorlaştı. Ayrıca kripto piyasaları da berbat durumda yani tüm dünyada değer kaybediyor. Hal böyle olunca da zarar artıyor. Satmak en mantıklısı yani. :)

Ellerinde patladı da ondan.
Ne gibi, yani bunları satıp gtx serisinden mi alacaklar?
Mining yapmış birisi olarak ETH kazdım ve an itibarı ile ETH kazmak çok ama çok zorlaştı. Ayrıca kripto piyasaları da berbat durumda yani tüm dünyada değer kaybediyor. Hal böyle olunca da zarar artıyor. Satmak en mantıklısı yani. :)
Kartlarda bir sorun olduğu için değil yani, mining olayı artık patlamaya başladığı için satıyorlar doğru mu anladım? :)

Ne gibi, yani bunları satıp gtx serisinden mi alacaklar?

Kartlarda bir sorun olduğu için değil yani, mining olayı artık patlamaya başladığı için satıyorlar doğru mu anladım? :)
Yeni kart almak için satılmadığını yukarıda açıkladım. Zararın neresinden dönersen kardır.
Kısaca maliyeti kurtarmıyor şu an.

Çünkü eskisi kadar karlı değil. Son zamanlarda elektrik de ciddi zamlandı. Satmak en karlısı. Performansı düşmez. Lakin patlamaya hazır bomba alırsınız. Kimse size o kartın garantisi bittikten 1 gün sonra bozulmayacağının garantisini vermiyor.
Haklısınız. BIOS modlamadan tutun da bilinçsiz OC ile yüksek sıcaklıklarda çalışmaya kadar bir çok sebep var.
Anlıyorum teşekkür ederim. Peki bir şey danışabilir miyim? Mining yapılmış bir kart alırken hangi programdan hangi değerlere dikkat etmeliyim?
Açıkçası ben de çok abartmadan BIOS modladım ama satarken bilinçli bir kullanıcı, orijinal BIOS yükleyip satar ve anlamanız ( benim bilgim dahilinde ) çok zor olacaktır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı