Arızalı gelen hazır sistem iade edilir mi?

Gaming gen ekran kartı fiyatlarını düşük tutup, iade sırasında sadece o ürünü iade kabul edip, 7 binlik kartı, 2 bine faturaladığı için 2bin tl üzerinden iadeler yaptığını duydum. Doğruluğu nedir ?

Sıkıntı çıkarabilir evet ki ülkemizde Amazon hariç hepsi aynı kafadalar. 6502 sayılı kanun var, kanun olmasa vay halimize.

Kanun var da ne oluyor ki. Şu an THH sürecindeyim hem bu firma hem de teknobiyotik ile. 2-3 ay sonra sonuç anca çıkar. Fakat aylarca süründürmeleri ve parama el koymalarını değiştirmeyecek.

Geçen de bir ürün vardı, Samsung 2 TB SSD konusu. Satıcı Teknobiyotik, tabi yine Teknobiyotik hem kendi sitesinde hem de Amazon üzerinde satış yapıyor. Amazon üzerinde ise fiyat 150-200₺ daha pahalı. Teknobiyotik ile uğraşacağına Amazon üzerinden al dedim konu sahibine.😊

Geçen de bir ürün vardı, Samsung 2 TB SSD konusu. Satıcı Teknobiyotik, tabii yine Teknobiyotik hem kendi sitesinde hem de Amazon üzerinde satış yapıyor. Amazon üzerinde ise fiyat 150-200₺ daha pahalı. Teknobiyotik ile uğraşacağına Amazon üzerinden al dedim konu sahibine.😊

Hocam bu firma ile aramda geçenleri anlatsam inanamazsınız. Artık firmalara karşı güvenim kalmadı. Bu yüzden bir şey satın alırken 1 değil 1000 kere düşünüyorum.

Alo 175'i aradım. İnternet alışverişlerinde 14 gün içinde cayma hakkımız olduğunu, firma iade kabul etmez ise heyete başvurup iadeyi her türlü alırsınız dendi. Ancak bu süreç 2-3 ayı bulacağından firmalarda bu süreci kullanıyor sanırsam

Alo 175'i aradım. İnternet alışverişlerinde 14 gün içinde cayma hakkımız olduğunu, firma iade kabul etmez ise heyete başvurup iadeyi her türlü alırsınız dendi. Ancak bu süreç 2-3 ayı bulacağından firmalarda bu süreci kullanıyor sanırsam.

Evet maalesef öyle. Hatta süreç daha da uzuyor. O sürede de müşteriyi caydırmaya çalışıyorlar.

Mümkün mertebe her şeyi Amazon üzerinden alıyorum iade konusunda başım ağrımıyor.

Hocam sistem toplama arefesindeyim de Amazon'u çok öneriyorlar fakat o siteyi daha önce hiç kullanmadım. Bir ürün alırken nelere dikkat etmem gerekiyor? Ürünler Türkiye de mi oluyor yoksa yurt dışından mı geliyor? Mesela dün öylesine RAM ekledim sepete satın alma işlemlerine gelince ithalat ücreti depozitosu diye bir şey ekledi + 346₺ ve 77₺'de kargo ücreti ekledi. 1800₺'lik ürün 2.268t oldu bir anda. Buradan alışveriş nasıl yapılır ben anlamadım :) TR'de ki alışveriş sitelerinden daha pahalıya geliyor Amazon.

Evet maalesef öyle. Hatta süreç daha da uzuyor. O sürede de müşteriyi caydırmaya çalışıyorlar.

Teknobiyotik zaten hep öyle hocam bende uyarıyorum insanları almayın diye ama ucuz diye alıyorlar. Sorun olunca da uğraşıyorlar. Google yorumlarını okusalar aslında anlayacaklarda. İşte. Herkes 1 yıldız veriyor ve hep iade konusunda şikayetler var. Geçen birisi bana Teknobiyotik'ten MPK ve tray işlemci linki attı buradan al ucuza alırsın diye aman kalsın dedim. Kutulu ürün bile alsan sorun olunca adamlar geri almıyor kutuyu açmışsın diye bir de kutusuz fansız işlemci olsa ne olur tahmin bile edemiyorum. Her türlü elimde kalırdı.

Hocam sistem toplama arefesindeyim de Amazon'u çok öneriyorlar fakat o siteyi daha önce hiç kullanmadım. Bir ürün alırken nelere dikkat etmem gerekiyor? Ürünler Türkiye de mi oluyor yoksa yurt dışından mı geliyor? Mesela dün öylesine RAM ekledim sepete satın alma işlemlerine gelince ithalat ücreti depozitosu diye bir şey ekledi + 346₺ ve 77₺'de kargo ücreti ekledi. 1800₺'lik ürün 2.268t oldu bir anda. Buradan alışveriş nasıl yapılır ben anlamadım :) TR'de ki alışveriş sitelerinden daha pahalıya geliyor Amazon.

Teknobiyotik zaten hep öyle hocam bende uyarıyorum insanları almayın diye ama ucuz diye alıyorlar. Sorun olunca da uğraşıyorlar. Google yorumlarını okusalar aslında anlayacaklarda. İşte. Herkes 1 yıldız veriyor ve hep iade konusunda şikayetler var. Geçen birisi bana Teknobiyotik'ten MPK ve tray işlemci linki attı buradan al ucuza alırsın diye aman kalsın dedim. Kutulu ürün bile alsan sorun olunca adamlar geri almıyor kutuyu açmışsın diye bir de kutusuz fansız işlemci olsa ne olur tahmin bile edemiyorum. Her türlü elimde kalırdı.
Hocam Amazonda satıcının nerede olduğuna dair konum bilgisi bulunuyor. Ona dikkat ederek alışveriş yapabilirsiniz. Onun dışında benim Prime üyeliğim olduğu için mümkün mertebe Prime kategorisinden alışveriş yapıyorum ve 1 günden kısa sürede kargolarım geliyor. Bence çok avantajlı bir platform lakin bilgisayarı parça parça toplamak mantıksız olur onun için hazır sisteme yönlenilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı