Anakartı arızalı olan Lenovo laptop iade edilir mi?

Akif9748

Kilopat
Makaleler
14
Cihaz açılmıyor, anakart arızası. Aralık 2023'te İncehesap'tan alındı. Garantisi devam ediyor. Servise göndersem onarım yapar ve geri gönderir ama bir daha aynısı olur mu vs. emin olamıyorum.
Eskiden 6 ay içinde kusur çıkan maldan iade alınabiliyor diye bir kanun vardı. Kanun hala geçerli mi? Geçerli ise süreç nasıl olur?
Laptopa ihtiyacım varken bozuldu, artık süresinin de bir önemi kalmadı işlemlerin. Eğer oluyorsa sürecin nasıl işlediğini bilen varsa, bildirirse çok mutlu eder. Olmuyorsa direkt tamire göndereceğim.

Lenovoyu aradım. Bildiğiniz klasik şeyleri yaptık önce, novo tuşu vs. ile denedik fakat ben denemiştim her şeyi zaten. Sonra özellikle iade belirttim, karşımdaki kişi de onayladı, iade olarak geçti. Faturayı mail atmam halinde ulaşacaklarını söylediler. Gönderdim. Duruma göre sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim.

Lenovo'yu aradım. Bildiğiniz klasik şeyleri yaptık önce, novo tuşu vs. ile denedik fakat ben denemiştim her şeyi zaten. Sonra özellikle iade belirttim, karşımdaki kişi de onayladı, iade olarak geçti. Faturayı mail atmam halinde ulaşacaklarını söylediler. Gönderdim. Duruma göre sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim.

Mail olarak da iade istediğinizi belirtin hocam.

Faturayı gönderdiğiniz maili alıntılayıp yazabilirsiniz.

Böyle bir mail geldi. Aradıklarında yine iade olduğunu belirttim, cihaza bakılıp kullanıcı hatasından dolayı olup olmadığını kontrol edecekleri söylendi. Fakat mailde onarım yazıyor, bir problem teşkil eder mi diye sormak istedim. Cihazı daha göndermedim.
Screenshot_20240430_003926_Gmail.jpg

Böyle bir mail geldi. Aradıklarında yine iade olduğunu belirttim, cihaza bakılıp kullanıcı hatasından dolayı olup olmadığını kontrol edecekleri söylendi. Fakat mailde onarım yazıyor, bir problem teşkil eder mi diye sormak istedim. Cihazı daha göndermedim.
Eki Görüntüle 2182250
"Onarmak, bir şeyi düzeltip işler veya kullanılır duruma sokmak, işe yarar duruma getirmek, tamir etmek anlamına gelir. Onarmak aynı zamanda işlenen bir kusuru, yapılan bir yanlışlığı giderecek veya önleyecek davranışlarda bulunmak anlamına da gelir."

Sorun yok hocam.

"Onarmak, bir şeyi düzeltip işler veya kullanılır duruma sokmak, işe yarar duruma getirmek, tamir etmek anlamına gelir. Onarmak aynı zamanda işlenen bir kusuru, yapılan bir yanlışlığı giderecek veya önleyecek davranışlarda bulunmak anlamına da gelir."

Sorun yok hocam.
Tamamdır, ben yine de Windows parolasının yanında iade için gönderilmiş laptop diye belirttim bir kağıda. Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için, sonucu göreceğiz.

Geri
Yukarı