Arızalı i7 4770 işlemci nasıl değerlendirilir?

Ajensc

Hectopat
Herkese selamlar, iyi forumlar. Elimde arızalı olduğuna neredeyse emin olduğum i7 4770 var. H81-PLUS anakart ile denedim ve görüntü alamadım. i5 4460 ile çalıştırıp BIOS'u güncelledikten ve sıfırladıktan sonra tekrar denedim yine i7 olan işlemci ile görüntü alamadım. Yani işlemci bozuk yüksek ihtimalle. Intel'in arızalı işlemcilerinin sonu çöplük mü oluyor? Tamirinin mümkün olmadığını zannettiğim bu işlemciyi nasıl değerlendirebilirim, anahtarlık öneriniz dışında yorumlarınızı bekliyorum.

Herkese selamlar, iyi forumlar. Elimde arızalı olduğuna neredeyse emin olduğum i7 4770 var. H81-PLUS anakart ile denedim ve görüntü alamadım. i5 4460 ile çalıştırıp BIOS'u güncelledikten ve sıfırladıktan sonra tekrar denedim yine i7 olan işlemci ile görüntü alamadım. Yani işlemci bozuk yüksek ihtimalle. Intel'in arızalı işlemcilerinin sonu çöplük mü oluyor? Tamirinin mümkün olmadığını zannettiğim bu işlemciyi nasıl değerlendirebilirim, anahtarlık öneriniz dışında yorumlarınızı bekliyorum.
Pinlerini eritip satabilirsin.

Intel işlemcilerde pin mevcut değil. Pinler anakart üzerinde oluyor.

indir (21).jpeg

Soket pinini demedim, transisatör pinleri.

Ben işlemcide arıza olduğunu şu ana kadar ilk kez görüyorum. Bip sesi geliyor mu acaba?

Hayır, speakerdan herhangi bir arıza bildirimi gelmiyor.
Anahtarlık yapabilirsiniz.
yapma, yanarız :D
Pin yamulduysa düzeltin ya da işlemci pinleri parçalayın.
İşlemci üzerindeki transistörlerde gözle görülür bir eğiklik yok, parçalamak ne kazandırır bana
İşlemci çalışıyormuş, başka anakartta denedik çalıştı boşa yaygara çıkartmışım, konu kilit.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı