Ark Survival Evolved GeForce NOW'da oynanır mı?

schlss

Hectopat
Makaleler
4
Yakın zamanda bir konu açmıştım. Orada @Blondie hocam GeForce NOW'da oynayın demiş, o mesajı görmemiştim. İndirime girdiğinde Ark'ı satın alacağım. Sormak istediğim sorular var. Soruları alta yazacağım.

Bir gün içerisinde @Blondie hocamın dediğine göre bir oturum 60 dakikaymış. Çıkıp sıra bekleyip tekrar girebiliyormuşum.
Ark Survival Evolved için fazla sıra bekler miyim?
İnternet hızım 20-24 Mbps arasında. Rahat oynayabilir miyim?
Hesap çalınması durumu olur mu? Evimden gireceğim, internet Cafe falan değil. Steam Guard açık.

Söylediğim konu: https://www.technopat.net/sosyal/ko...stem-ark-survival-evolved-oynanir-mi.1498812/

Sistemim (belki lazım olur):

Intel Core i5 4200M 2.5GHz.
8 GB RAM.
64 Bit.
500GB HDD.
NVIDIA GeForce GT 740M 2 GB.
Intel HD4600.

Not: Konunun soru olarak işaretlenmemesi daha iyi olur. Seçenek göremedim.
Not 2: Daha önce hiç kullanmadığım için 4. soruyu sorma gereği duydum.

Son düzenleme:
Hocam deneyimleyen biri olarak size sormak istiyorum. Witcher 3'ü hiç GFN de denediniz mi? Ben de hiçbir oyun takılmadan oynanıyor ama Witcher 3 de lag oluyor çok fena. İnternetim 65 Mbps ve 768P60 için konuşuyorum.
Hocam Witcher 3 gibi oyunlarda performans çok ama çok kötü. Üstüne görüntü de rezalet. Bunun sebebi, GFN'in kullandığı görüntü sıkıştırma algoritması (Codec). YouTube'a bir video attığınızda mesela, atmadan önceki hâli ile attıktan sonraki hâli arasında çok büyük bir fark var.

YouTube goruntuyu sıkıştırıyor. GFN de sıkıştırıyor. Bu sebepten ötürü, oyun asla beklenildiği gibi çalışmıyor. Hem goruntuden kayıp oluyor hem de asıl performansını veremiyor. Ne zaman ki bu Codec'ler gelişim gösterir (YouTube çok ciddi atılımlar yaptı, meyvelerini topluyor şimdi) o zaman istediğimiz gibi oynayabiliriz.
Ha, NVIDIA Codec'i devre dışı bırakabileceğimiz bir ayar sunar mı, zannetmiyorum maalesef.

Ben 100 Mbps internet kullanıyorum. İsterse 1 Gbps kullanayım, yine de durum böyle olacak.

Hocam Witcher 3 gibi oyunlarda performans çok ama çok kötü. Üstüne görüntü de rezalet. Bunun sebebi, GFN'in kullandığı görüntü sıkıştırma algoritması (codec). YouTube'a bir video attığınızda mesela, atmadan önceki hâli ile attıktan sonraki hâli arasında çok büyük bir fark var.

YouTube goruntuyu sıkıştırıyor. GFN de sıkıştırıyor. Bu sebepten ötürü, oyun asla beklenildiği gibi çalışmıyor. Hem goruntuden kayıp oluyor hem de asıl performansını veremiyor. Ne zaman ki bu Codec'ler gelişim gösterir (YouTube çok ciddi atılımlar yaptı, meyvelerini topluyor şimdi) o zaman istediğimiz gibi oynayabiliriz.
Ha, NVIDIA Codec'i devre dışı bırakabileceğimiz bir ayar sunar mı, zannetmiyorum maalesef.

Ben 100 Mbps internet kullanıyorum. İsterse 1 Gbps kullanayım, yine de durum böyle olacak.

Anladım. Diyorum acaba ben de mi sıkıntı var. Ayarlardan internet hızımı 50 Mbps seçtim görüntü hala bozuk ama laglar azaldı. Sadece ilk 5 dk biraz kastı. Telefondan oynayınca ekran daha küçük olduğu için daha net gözüküyor. Onu fark ettim. Rise of the Tomb Raider oyunu telefonda çok net idi. Bilgisayarda biraz daha bozuldu görüntü. Neyse artık idarelik oynar bitiririz. Çok teşekkür ederim ben size.

Konuyla alakasiz ama.
Herkese hayırlı günler ben GeForce NOW üzerinden Ark oynuyorum sorunsuz bir şekilde 2 gün önceye kadar. Tekli oyunculu girdiğim zaman yüklenme ekranında sol alt köşede primalgame_data_bp_primtiveplus yazıyor ve 10 20 dk bekletiyor oyuna girip çıktıktan sonra yeni oturum açmak için çıkıp giriyorum fakat aynı hata yine veriyor ve oturum suremin %30'u neredeyse böyle gidiyor bunun bir çözümü yok mu? Veya Ark'i sifirlayamaz miyim (mobilim)

Yeni konular

Geri
Yukarı