Arka fan nereye bağlanır?

Sen anakartı kasaya yerleştirdiğinde zaten arka fan kablosu rahat bir şekilde yetişiyor olması lazım bir gariplik var gibi çözemedim
Kasanin arkasindan dolastirip ulastirabilirim oraya ama CHA_FAN girisine takilmayacak gibi geliyor bana. Giris ona gore tasarlanmamis.
FAN'lar kasayla birlikte gelmisti bu arada.

Kasanin arkasindan dolastirip ulastirabilirim oraya ama CHA_FAN girisine takilmayacak gibi geliyor bana. Giris ona gore tasarlanmamis.
FAN'lar kasayla birlikte gelmisti bu arada.
kasanın arkasıından atma o fanın kablosunu zaten kısadır direkt cpu fanıyla ekran kartının arasında gizlersin tabi takılacak yer varsa yoksa dönüştürücü lazım olabilir ya da çoklayıcı

Bende 3 kasa fanı 1 egzoz fanı var. 3 kasa fanını chasis 1, 2, 3 diye bağladım egzoz fanını başka chasis çıkışı olmadığından cpu opt'a bağladım. Öndeki 3 fan anakarta bağlı değişiyor egzoz fanı da işlemci sıcaklığına göre değişiyor şeklinde hepsini de arkaya atabiliyorsun kabloları.

Bende 3 kasa fanı 1 egzoz fanı var. 3 kasa fanını chasis 1, 2, 3 diye bağladım egzoz fanını başka chasis çıkışı olmadığından CPU OPT'a bağladım. Öndeki 3 fan anakarta bağlı değişiyor egzoz fanı da işlemci sıcaklığına göre değişiyor şeklinde hepsini de arkaya atabiliyorsun kabloları.

Hocam Fan'ın girişi Chasis'e bağlanacak gibi yapılmamış. 4 pin olduğundan oturtabilirim ama, sizce yaparsam sorun olur mu?

Sorunu çözebildim. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Kırmızıyla işaretlediğim'i Mavi ile işaretlediğime takınca arka fan çalıştı.

1660224666385.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı