Arkadaş çevremin olmaması beni çok yordu

Rhythmİnmyheart

Centipat
Merhaba arkadaşlar, tatile girdiğimizden beri okuldaki birkaç arkadaşımla arada görüşüyordum fakat onlar da tatile gitti, her günüm boş geçiyor artik evde boş boş oturmaktan bütün gün telefon bakmaktan çok sıkıldım. Bazen görüyorum bazı kişilerin o kadar çok konuşacak vakit geçirecek bir arkadaşı var ki dışarıda yürürken bile bir arkadaş grubu geçerken görsem gerçekten çok derin derin düşünmeye başlayıp kendimi üzüyorum.

Gerçekten bir iki kişi bulsam yeter. Bu anlattıklarımla aslında asosyal biriymiş gibi gözüküyorsam aslında çok sosyal biriydim ama ne olduysa okul tatil olduktan sonra arkadaş grupları dağıldı ben de geri dönmek istemedim ve baydı artık. Sizce nerelerde yanlış yapıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Boş ver benim de gerçek hayatta arkadaşım yok sadece sanaldan 1 tane arkadaşım var onunla da bazen konuşuyorum.
Ayrıca canın sıkılıyor ise böyle formlarda gezip konu açabilirsin
Tabii dışırda tek gezemek sıkıcı oluyor ama yapacak bir şey yok.

Evde boş boş oturmak yerine çalışıp bir işe başlayabilirsin en azından hem tecrübe belki olursa da arkadaş, abi, abla edinirsin diğer türlü de çık dışarıya tek başına dolaş yürüyüş yap al kahveni otur bi kafe tarzı bir yerde takıl keyfine bak belki öyle bile birileriyle tanışabilir yeni dostluklar kurabilirsin. İnan ki arkadaşın olduğunda yarın bir gün illa ki canın sıkılacak tek takılmak isteyeceksin, bu ortamdan ortama değişiyor.

Evde boş boş oturmak yerine çalışıp bir işe başlayabilirsin en azından hem tecrübe belki olursa da arkadaş, abi, abla edinirsin diğer türlü de çık dışarıya tek başına dolaş yürüyüş yap al kahveni otur bir kafe tarzı bir yerde takıl keyfine bak belki öyle bile birileriyle tanışabilir yeni dostluklar kurabilirsin. İnan ki arkadaşın olduğunda yarın bir gün illaki canın sıkılacak tek takılmak isteyeceksin, bu ortamdan ortama değişiyor.

Yani tek takılmak pek bana göre bir şey değil tek başıma çıktığım zamanlar da oldu yine vakit gecirebildim mi evet ama yanımda biri olduğu zaman daha eğlenceli geçiyor bence,bu arada birkaç tane kafeye çalışmak için gittiğimde eleman ihtiyacı olmadığını gerek duygularsa söyleyeceklerini söylediler bu sebeple artık o işe pek sıcak bakmıyorum. Kendim gittiğim zamanlarda artık oradaki kisilerle konuşmayı deneyebilirim teşekkür ederim cevabınız için.

Dostum bana soracak olursan kendine hobi edinebilirsin örnek olarak bende senin gibi olduğum bir dönemde iskambil kartları ile uğraşmaya başlamıştım onlarla hareketler yapıp oynaşıyordum bunlar benim hoşuma gidiyordu beni rahatlatıp o boşluğu kapatıyordu hobi edinmeyi deneyebilirsin.

Spora başlayabilirsin spora gitmek belki hoşuna gidebilir orada yeni dostluklar kurabilisin yeni insanlar ile tanışıp kendini geliştirebilirsin.

Eğer zamanın varsa işe girip çalışabilirsin hiç yoktan kendi paranı kazanıp tecrübe edinirsin ve dahası hobilerine yatırım yapabilirsin evde boş boş oturup zaman kaybetmekten çok daha iyi ver karlıdır.

Ek olarak tabii ki yalnız kalmayı öğrenmek ve bununla yaşamaya alışmak doğru olacaktır bu vermiş olduğum öneriler ve dahası kendini rahatlatman için oldukça işe yarayacaktır çünkü dışarıda o çok mutluymuş gibi gözüken insanların içini bilemeyiz,kendi aralarında dönen muhabbetleri bilemeyiz onlar da içlerinde saçma şeyler yaşıyor olabilirler zamanında benim de bir grubum vardı takılırdım yanlarında,zorla gülerdim ama eve geldiğimde mental olarak fazlasıyla yorulduğumu fark ederdim bu yüzden dostluğumu bitirmeyi düşündüm çünkü o kişilerin bana yarardan çok zararı olacaklarını düşündüm (düşünmekten öte bunun farkında vardım) onlardan artık kendimi soyutladım ve takılmıyorum.

Yani anlayacağın herkes öyle göründüğü gibi mutlu ve masum değiller.

Sana ek olarak verebileceğim bir tavsiye farkındayım ki şu anda bir boşluktasın bu boşluğu doldurmak için belki yanlış kişilerle dostluk kurup belki sende şu anki halini özleyip yalnız kalmayı dileyebilirsin bu yüzden ötürü yapacağın doslukları iyi yap ve dostlarını iyi seç.

Yeni konular

Geri
Yukarı