Arkadaş çevresi edinememe problemi

GOLDYCK

Centipat
Daha fazla  
Buraya uzun bir şekilde içimi dökeceğim. 18 yaşında bir kardeşiniz bir arkadaşınız olarak hep çok kuruntulu bir insan ilişkileri geçirdim. İnsanlara karşı çoğu şeyi oldukça kurarak yaşadım. İnsanlardan bu soğumamı ve onlardan uzaklaşmamı sağladı. Bundan 6 ay öncesine kadar iyi bir arkadaş çevrem vardı. Karma bir gruptu birlikte eğlenip vakit geçiriyorduk. Konuşacak çevrem vardı en azından. Şu an ise kimsem kalmadı bir 6 aydır yalnızım. Başıma gelenleri paylaşacak kimsem kalmadı. Veya vakit geçirebileceğim kimsem... Arkadaş çevrem de zaten benimle aynı düşünen karma bir grup değildi. Herkes çocukça hareketleri olan yaptığı şeylerin sonunu düşürmeyen birkaç kızlı erkekli ergen çocuklardan oluşuyordu. Onların arasında kendimi fazla farklı hissediyordum ve bu da onlara ayak uydurmama oldukça büyük bir engeldi. Bir süre sonrasında onlarla vakit geçirmem ne kadar güzel bile olsa huzursuz hissedeceğim kuruntularım tekrar kendini gösterdi. Daha sonrasında onlardan kopmayı denedim ancak sürekli çağırılıyordum davetler alıyordum. Bunun sonucunda onlarla kavga edip aramı bozmak istedim çünkü artık kendimi rahat hissetmiyordum onların doğru çevre olduğunu düşünmüyordum. Sigara alkol tarzı şeylere o ortamda başladım. Ancak şu an yalnızım. Konu da bu yalnızlık. Çocuk olduğunuzda en yakın bir parkta bir çocukla karşılaşır sohbet eder aileler kaynaşır ve arkadaşlığınız başlardı. Sonuç olarak bir arkadaşınız olurdu. Lakin yaş ilerledikçe insanlarla bu kadar rahat arkadaş olamıyorsunuz. Birinin yanına gidip "arkadaş olalım mı?" demek oldukça absürt kaçıyor. Ancak bir çevreye giremiyorum ve kendimi o kadar uzaklaştırdım ki sosyal anksiyetem olduğunu düşünmeye başladım. Ancak arkadaşım olsun istiyorum. Gerçekten yardım istiyorum.

Gitmeyi hedefliyorum ancak yaşadığım garip olaylardan dolayı kendimi salmış durumdaydım. İyi bir yer tutturur muyum kesin değil. Hayatı salmış durumdayım. Kendimi de öyle...
Eğer üniversiteye giderseniz orada istemeseniz bile kendinizi bir ortamda bulursunuz. Yoksa da herhangi bir işe girerseniz illa iş arkadaşınız falan olur dert edinmeyin.

Eğer üniversiteye giderseniz orada istemeseniz bile kendinizi bir ortamda bulursunuz. Yoksa da herhangi bir işe girerseniz illa iş arkadaşınız falan olur dert edinmeyin.
İş arkadaşlıkları okuldan veya dış çevreden edinilen kadar iyi olmuyor. İş ortamında yaşlar sürekli değişiyor ve çevrende gördüğün çoğu kişinin yaşı senden büyük olduğundan çoğu evli ve üç çocuk babası veya annesi olduğundan rütbeli arkadaşlık oluyor. Buna da arkadaşlık denirse. Deli dolu eğlenebileceğim gençliğimi yaşayabileceğim yaşıt birini en son bulabileceğim yer iş ortamı olabilir sanırım. Üniversiteye gelirsek güzel bir yer tutturabileceğime inancım yok. Zaten ben her şeyin hep en kötüsünü düşünürüm istemsiz. Bu yüzden bu da öyle. Ne yapacağım bilmiyorum...

İnsan sosyal bir varlıktır. Sosyallikten uzak yaşaması insana ölümdür. Anlatmak istersen dertlerini konuşabiliriz.

İş arkadaşlıkları okuldan veya dış çevreden edinilen kadar iyi olmuyor. İş ortamında yaşlar sürekli değişiyor ve çevrende gördüğün çoğu kişinin yaşı senden büyük olduğundan çoğu evli ve üç çocuk babası veya annesi olduğundan rütbeli arkadaşlık oluyor. Buna da arkadaşlık denirse. Deli dolu eğlenebileceğim gençliğimi yaşayabileceğim yaşıt birini en son bulabileceğim yer iş ortamı olabilir sanırım. Üniversiteye gelirsek güzel bir yer tutturabileceğime inancım yok. Zaten ben her şeyin hep en kötüsünü düşünürüm istemsiz. Bu yüzden bu da öyle. Ne yapacağım bilmiyorum...
Sıralamanız aşırı kötü değilse üniversite okumanız sizi için iyi olur. Sonsuza kadar yalnız kalmayacaksınız hocam bu kadar karamsar olmanıza gerek yok.

İnsan sosyal bir varlıktır. Sosyallikten uzak yaşaması insana ölümdür. Anlatmak istersen dertlerini konuşabiliriz.
Hangi derdimi anlatayım ben zaten yaşamıyor gibiyim abi. Kendimi acındırmıyorum inan sadece yorgunum.

Sıralamanız aşırı kötü değilse üniversite okumanız sizi için iyi olur. Sonsuza kadar yalnız kalmayacaksınız hocam bu kadar karamsar olmanıza gerek yok.
Tutunacak son dalım da kırılınca karamsar olmamak elde değil.

Geri
Yukarı