Arkadaş cinsel içerikli kitap yüzünden uzaklaştırma yedi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O kişi yaşı kaç olursa olsun mantıklı kararlar verebilir benim fikrimce.

Tabii ki böyle bir seviyeye gelebilmek için belirli bir yaşa gelmek gerekiyor ama benim fikrimce 18 değil kesinlikle.

Televizyonda tecavüz, taciz, kadına şiddet olunca bozulmuyor kitapta 2 cinsel içerik olunca mı bozuluyor. :D
Toplum ahlakını bozan cinsel içerik değil sizin kafa yapınız. Bu cinselliği aşamamış toplumlarda suç daha fazla oluyor nedense.
Ceza alması gayet doğal o zaman. Kitabı açık bırakması şanssızlık olmuş. Yapacak bir şey yok. Biz de o yaşlarda okulda o tarz şeyler okuduk ama bir şey olmadı. Kitap içeriğini bilmiyorum ama Grinin Elli Tonu gibi bir kitap olmadığı aşikar. Ben lisedeyken okulda Grinin Elli Tonu gibi bir kitabı okuyanlar bile vardı. Hocalar içeriğini bilmediği için sorun olmuyordu. Bilmeyenler için bu kitap tamamen seks konulu kitap BDSM falan var hatta.
Hocam bir şey merak ettim bu hoca bu kitaba izinsız bir şekilde baktığı için CİMER'e şıkayet edemez miyiz?
Kitap içeriği özel bir şey olmadığından şikayet edilebileceğini sanmam. Not defteri vs. olsa olur da.

Televizyonda tecavüz, taciz, kadına şiddet olunca bozulmuyor kitapta 2 cinsel içerik olunca mı bozuluyor. :D
Toplum ahlakını bozan cinsel içerik değil sizin kafa yapınız. Bu cinselliği aşamamış toplumlarda suç daha fazla oluyor nedense.

Sen benim kafa yapımı sorgularken bir mesajları düzgün oku kardeşim. Ben sana tecavüzü tacizi şiddeti mi savundum sence?

16 yaşındaki bir insan doğru karar veremez(Ortalamaya bakarsak) O yaştaki insanlar hormanlarına ve duygularına kapılıp; kötü şeyler yapabilir. Ayrıca bahsettiğiniz kişilerin çoğu kişinin Psikolojik sorunları var(Hepsi için demiyorum).
18 yaşında hormonlar hala salgılanmaya devam edebiliyor.
1710879511538.png

Bence bir kişi doğru kararlar verebiliyorsa (genel topluma göre) o kişi reşit olmayı hakediyor.

Ceza alması gayet doğal o zaman. Kitabı açık bırakması şanssızlık olmuş. Yapacak bir şey yok. Biz de o yaşlarda okulda o tarz şeyler okuduk ama bir şey olmadı. Kitap içeriğini bilmiyorum ama grinin elli tonu gibi bir kitap olmadığı aşikar. Ben lisedeyken okulda grinin elli tonu gibi bir kitabı okuyanlar bile vardı. Hocalar içeriğini bilmediği için sorun olmuyordu. Bilmeyenler için bu kitap tamamen seks konulu kitap bdsm falan var hatta.

Kitap içeriği özel bir şey olmadığından şikayet edilebileceğini sanmam. Not defteri vs. olsa olur da.

Bizim arkadaşta devlet bahçelinin kitabını okuyordu :D

Tabii ki böyle bir seviyeye gelebilmek için belirli bir yaşa gelmek gerekiyor ama benim fikrimce 18 değil kesinlikle.

Cinselliğin hangi seviyesinden bahsediyorsun reşit olmayanlar için konuyu o kadar yoruma açık yazmışsın ki.

Bence de 18 değil ama Türkiye'de öyle. Öyle de olması gerekli bence. Gelişmiş bir toplum olsak daha düşük olabilirdi.
Sen benim kafa yapımı sorgularken bir mesajları düzgün oku kardeşim. Ben sana tecavüzü tacizi şiddeti mi savundum sence?
Ben sana onları savundun demedim. Böyle olaylar varken romantizm temalı bir romanın içinde birkaç satır sevişme cümlesi geçiyor diye kafa yapımız bozuluyor dedin diye dedim.

Ben sana onları savundun demedim. Böyle olaylar varken romantizm temalı bir romanın içinde birkaç satır sevişme cümlesi geçiyor diye kafa yapımız bozuluyor dedin diye dedim.
Yok hocam ben romana demedim o kadar lafı, arkadaş 16 yaşına 14 yaşına sevişebilir dediği zaman yüklendim.

18 yaşında hormonlar hala salgılanmaya devam edebiliyor.
Eki Görüntüle 2145333

Bence bir kişi doğru kararlar verebiliyorsa (genel topluma göre) o kişi reşit olmayı hakediyor.
Eşey hormonları ergenlikten ölünceye kadar salgılanır. Buradaki ayraç kişinin doğru kararlar verebiliyor olması. Türkiye'de bu yaşın 16 olduğunu düşünmüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı