Arkadaş cinsel içerikli kitap yüzünden uzaklaştırma yedi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizin fikrinize göre ama işte o hocam. Normal karşılanmıyor bu durumlar Türkiye'de.

Aslına bakılırsa cinsellik derken; nasıl cinsellik ona bakmak lazım.
Örneğin eğer: "Seviştik", yazıyorsa bir sıkıntı olmamalı ama eğer: "Onun üstünü başını yırttım, sonra da çok fena birlikte olduk" yazıyorsa sıkıntı vardır.
Ne demek istediğimi anladınız siz.

Senin kız kardeşini bacını kusura bakma bak yaşın kaç bilmiyorum ama o yaşta ilişkiye soksalar ne hissedersin normal buluyorsan sende bir sorun vardır. O yaşta foterli alabalıkla tanışması vay halini senin mezhebin olmuş araba cantı. Kusura bakma kişisel bir mevzu değil.
Zorla sokmuyorlarsa ve yaşıtıysa beni neden rahatsız etsin ki? Bir de konumuz bu değil.

Zorla sokmuyorlarsa ve yaşıtıysa beni neden rahatsız etsin ki? Bir de konumuz bu değil.

O yaşta insanlar, tabiri caizse yunus balığı olabiliyor(Sözüm yunus balıklarına değil). İnsan yaşadıkça Hayat hakkında tecrübeler edinir.

@gokhansrn @Keremmss
Tamamen cinsel içerikli değil ki kitap aşk hikayesi üzerine yazılmış. Keşke kitabı aratsaydınız Google'da.
16 yaş çoğu ülkede rıza yaşı zaten. Türkiye'de 16 yaşında aile izniyle evlenebiliyorsun mesela. O olmasa bile doğuda 16-17 yaşında evlenmiş bolca insan var.

Onun dışında cinsel yerleri niye çizmiş anlamadım. Kitabı açık bırakıp gitmesi, diğerlerinin bunu okuması ve hocaya aktarması bambaşka olay zaten.
Yönetmelikteki hangi madde yüzünden ceza yedi onu da merak ediyorum.

Yaran mı var bilader milletin bacısını karıştırıyorsun?

@gokhansrn @Keremmss
Tamamen cinsel içerikli değil ki kitap aşk hikayesi üzerine yazılmış. Keşke kitabı aratsaydınız Google'da.
16 yaş çoğu ülkede rıza yaşı zaten. Türkiye'de 16 yaşında aile izniyle evlenebiliyorsun mesela. O olmasa bile doğuda 16-17 yaşında evlenmiş bolca insan var.

Onun dışında cinsel yerleri niye çizmiş anlamadım. Kitabı açık bırakıp gitmesi, diğerlerinin bunu okuması ve hocaya aktarması bambaşka olay zaten.
Yönetmelikteki hangi madde yüzünden ceza yedi onu da merak ediyorum.

Yaran mı var birader milletin bacısını karıştırıyorsun?

1710878963854.png

Sanırım bu madde.

Hocam bir şey merak ettim bu hoca bu kitaba izinsız bir şekilde baktığı için CİMER'e şıkayet edemez miyiz?

Anladığım kadarıyla kitabi verdiği arkadaşı masanın üstünde bırakıp gidiyor. Ardından merak eden 6 kişi kitabın başına toplanınca hoca merak edip yanlarına geliyor. Hoca okuyunca disipline veriyor.

Arkadaş 16 yaşında cinselliğe yanlış bir şey diyor. Tamam kanuna göre bu yanlış bir şey ama eğer bu kişi mantıklı kararlar verebiliyorsa genele bakıldığında bence gayet normal bir şey. Neden insanlar 18 yaş altı kişilerin reşit kişilere özel şeyler yapmasına yanlış bakıyor? Uyuşturucu etkisiyle annesinin kafasını kesip balkondan aşağı atan kişi 26 yaşında değil miydi? Kediyi 6 dakika boyunca tekmeleyip öldüren İbrahim Keloğlan adlı şahıs 18 yaşından büyük değil miydi? 18 yaşından büyük olmak demek değildir ki mantıklı düşünebilmek. Eğer bir kişi kendisine yeterince ve doğru şekilde disiplin ve terbiye verebilmişse ve kafasını çalıştırabiliyorsa, o kişi yaşı kaç olursa olsun mantıklı kararlar verebilir benim fikrimce.

Arkadaş 16 yaşında cinselliğe yanlış bir şey diyor. Tamam kanuna göre bu yanlış bir şey ama eğer bu kişi mantıklı kararlar verebiliyorsa genele bakıldığında bence gayet normal bir şey. Neden insanlar 18 yaş altı kişilerin reşit kişilere özel şeyler yapmasına yanlış bakıyor? Uyuşturucu etkisiyle annesinin kafasını kesip balkondan aşağı atan kişi 26 yaşında değil miydi? Kediyi 6 dakika boyunca tekmeleyip öldüren İbrahim Keloğlan adlı şahıs 18 yaşından büyük değil miydi? 18 yaşından büyük olmak demek değildir ki mantıklı düşünebilmek. Eğer bir kişi kendisine yeterince ve doğru şekilde disiplin ve terbiye verebilmişse o kişi yaşı kaç olursa olsun mantıklı kararlar verebilir benim fikrimce.

16 yaşındaki bir insan doğru karar veremez(Ortalamaya bakarsak) O yaştaki insanlar hormanlarına ve duygularına kapılıp; kötü şeyler yapabilir. Ayrıca bahsettiğiniz kişilerin çoğu kişinin Psikolojik sorunları var(Hepsi için demiyorum).

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı