Arkadaş nasıl soğutulur?

Dalga geçerek mi? Yazdığım şeyde dalga geçilen tek bir yer var mı? (beni kast ediyorsanız)

İnsanlar sorunları konuşarak çözer, kendinden soğutmak hoş bir davranış değil. Birisi kendisiyle takılmak istemiyorsa kişi üstelemez, neden kırılsın ki? Yapmacık şekilde arkadaş kalmaktansa hiç olmamayı ister. Kırılmaz merak etmeyin.
Yok size demedim. Haha atanlara dedim. Peki sağ olun.

Yok size demedim. Haha atanlara dedim. Peki sağ olun.
Tamam, sorun yok. Konuşmak cidden her sorunu çözer, karşınızdaki de bir insan ve konuşarak anlaşabilirsiniz. Tabii direkt karşısına geçip üzecek şekilde söylemeyin. Kendisiyle vakit geçirmeyi sevmediğinizi ya da başka sebepleri söyleyerek arkadaşlık yapmak istemediğinizi belirtin. Karşınızdaki kişi bir dağ ayısı değilse (ki değildir herhalde) bir şey olmaz.

ROG Ryujin 360 tak soğur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kırmak istemiyorsan zamana bırak, ilgi gösterme, konuşmaları kısa kes, mesaj falan atma o attığında geç yanıt ver vesaire. Artık aptal değilse anlar, başka bir arkadaş bulup uzaklaşır.

Kırmak istemiyorsan zamana bırak, ilgi gösterme, konuşmaları kısa kes, mesaj falan atma o attığında geç yanıt ver vesaire. Artık aptal değilse anlar, başka bir arkadaş bulup uzaklaşır.
@Iskenderun , @kino yazınca aklıma bir şey daha geldi. Yeni bir arkadaş yapıp onla takılırsan ve diğer kişiyle de ara sıra konuşursan senden soğur. En incitmeden soğutma bu olur herhalde.

Nedenini merak ettim.

Konuşma sırasında sözünü kesebilirsin, derdini anlatıyorsa dinlemeyip kendi dertlerini anlatabilirsin. En sinir olduğum şeylerdir.

Kimseyi kırmayın, üzmeyin. Bir isteğiniz varsa gidin söyleyin, çok basit.

+ Selamlar Ahmet, seninle şu sebeplerden dolayı konuşmak istemiyorum. İyi bir arkadaşlıktı, görüşürüz.

Şeklinde cümle kurup bitirebilirsiniz. Arkadan iş çevirmeyin, yüzüne söyleyin.

Geri
Yukarı