Arkadaş ortamı düzeltmek

picaroon0

Hectopat
Yer
Papua Yeni Gine
Evet dostlar, içimi dökmeye geldim. Okursanız ve mantıklı yorumlar yaparsanız beni çok mutlu edersiniz.

Lise boyunca hep kalitesiz arkadaşlarım oldu, kısaca okulum bana göre kalitesiz bir okuldu bence hepsi Anadolu yobazıydı açık konuşmak gerekirse. Okul hakkında genelleme yapacak olursak 15 yaşındaki gençlerin ülkücü olup toplanıp birilerini dövmek onlara hep sıra dışı geliyordu ama hiçbir zaman onların arasına katılmadım o yüzden hep göze battım. Nerede olursa olsun dalga geçildim. Onların elebaşı çocuk oldukça vitaminsiz bir çocuktu kavga etsem rahatça döverdim ama arkası sağlamdı hiçbir zaman bir şey yapamadım üstüme hep iftiralar atıldı, bana karşı zorbalık yaparken videomu çekip hep tehdit ettiler. Zaten 1.5 sene okula gittim sonrasında corona sebebiyle okullar kapandı hiçbiriyle 2 senedir görüşmüyorum.

Asıl soruma gelecek olursam 1 yıldır okuldan ayrı bir şekilde (açık liseye geçip dershaneye yazıldım) üniversiteye hazırlanıyorum şimdiki arkadaşlarım oldukça kafa dengi insanlar tam benlik onlarla olunca vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorum çünkü zorbalık yok, güçsüzü ezme yok vs.

Normalde asla asosyal bir çocuk değilim hatta ortaokulda çok iyi dostluklarım oldu ama hepsiyle lisede ayrılınca ortada dostluk kalmadı.

Fakat asıl korkum eski arkadaşlarımla aynı üniversiteye düşmek. Lisede bana yaptıkları şeyleri üniversitedede yapmaları bahsettiğim zorbalık videolarını millete göstermeleri tabii ki geneli okumayı düşünmüyor. Ama yine de içimde öyle bir korku var. Sizce öyle bir şey olursa ne yapmam gerek? Çok yakın bir aile dostumuz iyi bir avukat yani en ufak bir durumda avukata verebilirim.

Bir başka korkum ise gelecek hayatımda karşıma çıkmaları üniversite bitince aslında amacım yurt dışında yaşamak ama nedense içimde hala onlarla karşılacağım ve beni yine insanların içince küçük düşürecekler ve ezik gösterecekler korkum var.

Bu konuların dışındada tavsiye verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 senede biraz değişime uğramışsındır hem oradan tanımazlar hem de eminim çoğu üniversteyi bile kazanamayacak ele başı olan çocuğu savunan tarafın yarısı zaten havalı olduğunu sandıkları için takılıyorlar o olmasa kendilerine güvenemezler ele başı olmadan hiçler hiç dert etmene gerek yok.

O tarz tiplerin üniversite ile işi olacağını sanmıyorum. Hele ki sen iyi bir üniversite kazanırsan hiç karşılaşmazsın. Aslında karşılaştığın zaman da kötü bir durum olmaz aksine iyi olur. Çünkü o kişiye karşı kendini öne çıkartırsın ve o insanların senin hakkındaki düşüncelerini değiştirsin. Yüzleşmekten korkma :)

Lisede bana yaptıkları şeyleri üniversitedede yapmaları bahsettiğim zorbalık videolarını millete göstermeleri tabii ki geneli okumayı düşünmüyor. Ama yine de içimde öyle bir korku var.
Şimdi şöyle bir durum var. Sana zorbalık yaptıkları videoları millete gösterirler diyorsun, eminim milletin de izleyip böyle bir videoya güleceklerini veya o tarz bir tepki vereceklerini düşünmüyorum (en azından vicdanı olan yapmaz). Ki eğer gülen varsa emin ol bu onun sorunu, insani birtakım sorunları var demek. Bir de bir şeyin ne kadar üstüne düşüp korkarsan onun başına gelme ihtimali artıyor, kader seni er ya da geç yüzleştiriyor. Rezil olma korkunu aşman lazım. Misal diyelim videonu açtılar ve buna gülen oldu, onlara şak diye cevaplarını verebilmen/vermen lazım.

Geri
Yukarı