Arkadaş Ortamında Küfür Ediyor Musunuz?

?

• Küfür etmediğimiz bir an yok.

Oy: 8 8,6%
  • Evet, baya küfrediyoruz.

Oy: 31 33,3%
  • Arada sırada oluyor.

Oy: 32 34,4%
  • Neredeyse hiç.

Oy: 13 14,0%
  • Asla.

Oy: 9 9,7%

• Oy verenlerin toplamı
    93
Nadiren ediyoruz. Genelde arkadaşlarımla görüşlerimizin çoğu aynı olduğu için, yaşamımızı derinden etkileyen şeylere kendi aramızda hafiften geçirdiğimiz oluyor. :) Yinede kimseye tavsiye etmiyorum. İlkokulda çok küfür eden bir arkadaşım vardı, bir gün ders esnasında ağzından kaçırdı, disiplinlik oldu. Samimiyetin göstergesi mi, bilemiyorum. Bence bulunduğunuz noktaya göre değişir. Yani bazı durumlar için evet diyebilirim. Bazı arkadaşlarınız küfürden hoşlanmayabilir. Siz edince de rahatsız olabilir. Bir başka örnek, mesela eğitim hayatımızda, özellikle lisede "Efendi olmak" gerçekten çok önemli bir husus. Lisedeyken, sınıf arkadaşım, bir arkadaşına "Lan" dedi diye, öğretmenimizin gözünden 2 ay boyunca düşmüştü. 2 ayın sonunda nihayet durumu düzeltti. Benim tavsiyem, okul gibi bir yerde asla ve asla küfür etmeyin. Okul hayatım boyunca en fazla 2,3 defa küfür ettim, o da çok sinirlendiğim için. Zaten, beni sinirlendiren çocuğu, öğretmenimiz gördüğü için, benim sabrımın nasıl sınandığını kendisi de hissetmişti ve ettiğim küfürden dolayı ceza vermemişti. Ama gözünden düştüğüme emindim. Siz siz olun küfür etmeyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı