Arkadaşım AMD ekran kartı kullananların 2-3 yıla pişman olacağını söylüyor

Fanboyluk yapmaya gerek yok, RTX 2060 kullanıyorum EVGA'nın tek fanlı modeli oldugu için çok ısınıyor son gelen driver güncellemeleri yüzünden Forza Horizon 4'te 15 dakika oynayamıyorum bile oyunu donuyor oyun ve kesinlikle driver sorunu driver sürümünü düşürdüm ve düzeldi. AMD kart da kullanmıştım HD 5830 ve onda da driver ile alakalı ve ısınma ile alakalı sorunlar yaşamıştım. Yani daha NVIDIA kart kullanmamış ya da iki markanın ürününüde kullanmamış insanların laflarını dinlememek gerek. Her ağzı olan konuşuyor, sen işine hangi kart hesaplı geliyorsa onu al. Sogutma sorunu NVIDIA AMD ile alakalı değil o lartı üreten partner firmalarla alakalı. Yazılım konusunda iki takımında kusurları var bence fark yok AMD NVIDIA arasında.

Dün akşam AMD Ryzen 5 5500, AMD Radeon RX6600 sistem satın aldık ve sınıf arkadaşım, 2-3 yıl sonra ısı problemleri yaşayacağımı, pişman olacağımı ve 4K oyun oynayamayacağımı söyledi. Hangi kaynağa dayanarak bunu söylüyorsun diye sorduğumda ise birinden duyduğunu söyledi. O kişinin hangi ekran kartını kullandığını sordum, RX5600 XT diye cevap verdi. Daha bilgisayar elime ulaşmadı, kargoda. Bu arkadaşın dediği doğru mudur? Yıllar sonra AMD kullandığıma pişman olur muyum?

Not: Hayatımda ilk defa AMD işlemci ve AMD ekran kartını kullanacağım.
Arkadaşın maalesef haklı. Yol yakınken geri dönmeye bak. İşlemcide intel, ekran kartında nvdia'dan şaşma. Ucuz etin yahnisi yavan olur aldanma.

Dün akşam AMD Ryzen 5 5500, AMD Radeon RX6600 sistem satın aldık ve sınıf arkadaşım, 2-3 yıl sonra ısı problemleri yaşayacağımı, pişman olacağımı ve 4K oyun oynayamayacağımı söyledi. Hangi kaynağa dayanarak bunu söylüyorsun diye sorduğumda ise birinden duyduğunu söyledi. O kişinin hangi ekran kartını kullandığını sordum, RX5600 XT diye cevap verdi. Daha bilgisayar elime ulaşmadı, kargoda. Bu arkadaşın dediği doğru mudur? Yıllar sonra AMD kullandığıma pişman olur muyum?

O sistem zaten 4k lik bir sistem değil bana göre
Ki hergun tam yükte oyun oynayıp (ekran kartını yorucak oyunlar) ztn 3-4 yıl sonra terman macun degistirmen gerekir :)

Şans işi bu , eğer 15 dakika oynarken siyah ekran gelip PC kapanmıyorsa sıkıntı yoktur, bazen WattMan ayarları geri yüklendi derse takma kafanı o hataya.

Arkadaşına selam söyle fazla içmesin sağlığına zararlı 😁

Arkadaşın cehaletiyle tüm sırrı bozmuş. AMD alarma geçti şu an, arkadaşın yüzünden firma iflas etti. Koskoca ATI teknolojisi kullanan AMD ekran kartlarını arkadaşın bitirdi. Arkadaşına sorsana ne yiyip içiyor?

AMD pişmanlıktır. Tecrübe ile sabit 👍

Kanka 4k oyun oynamayın zaten. 4K oyun için alınmaz, bu devirde alacaksan ya 1080p al ya da 2k. 2K alırsan bilgisayarının vereceği performans azalır, 1080p daha iyi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı