Arkadaşım kavgalı olduğu kişinin özel bilgilerini buldu

Volpe

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün çok garip bir olay yaşandı ve arkadaşım davalık oldu. Bir yerden kavgalı olduğu çocuğun bilgilerini bulup (T.C kimlik numarası, doğum tarihi, annesinin babasının T.C. kimliği vb.) Çocuğa Discord'dan atıp 1-2 küfür edip gitmiş daha sonra çocuk adliyeye gidip arkadaşımı davalık etmiş, şimdi ne olacak diye bana söylüyordu ben de buraya yazayım dedim. Bu arada 14 yaşındayız.

Merhaba arkadaşlar. Dün çok garip bir olay yaşandı ve arkadaşım davalık oldu. Bir yerden kavgalı olduğu çocuğun bilgilerini bulup (T.C kimlik numarası, doğum tarihi, annesinin babasının T.C. kimliği vb.) Çocuğa Discord'dan atıp 1-2 küfür edip gitmiş daha sonra çocuk adliyeye gidip arkadaşımı davalık etmiş, şimdi ne olacak diye bana söylüyordu ben de buraya yazayım dedim. Bu arada 14 yaşındayız.
Hak etmiş. Umarım en okkalı cezayı alır.

Edebilir çok normal. Bunu yapması yanlış kavgalı bile olsa.

Merhaba arkadaşlar. Dün çok garip bir olay yaşandı ve arkadaşım davalık oldu. Bir yerden kavgalı olduğu çocuğun bilgilerini bulup (T.C kimlik numarası, doğum tarihi, annesinin babasının T.C. Kimliği vb.) Çocuğa Discord'dan atıp 1-2 küfür edip gitmiş daha sonra çocuk adliyeye gidip arkadaşımı davalık etmiş, şimdi ne olacak diye bana söylüyordu ben de buraya yazayım dedim. Bu arada 14 yaşındayız.

Arkadaşın değil de onun ailesi davalık olmuştur, büyük ihtimalle para cezası öder. Ve ben şu şeyi anlamadım insanlar birine T.C. Kimlik, adres vs. atınca bir şey olmayacağını mı sanıyor?

Merhaba arkadaşlar. Dün çok garip bir olay yaşandı ve arkadaşım davalık oldu. Bir yerden kavgalı olduğu çocuğun bilgilerini bulup (T.C kimlik numarası, doğum tarihi, annesinin babasının T.C. Kimliği vb.) Çocuğa Discord'dan atıp 1-2 küfür edip gitmiş daha sonra çocuk adliyeye gidip arkadaşımı davalık etmiş, şimdi ne olacak diye bana söylüyordu ben de buraya yazayım dedim. Bu arada 14 yaşındayız.

Çocuğun velileri bu işi ilerletmek isterse geçmiş olsun 14 yaşında ama özel bilgi kaçırmaktan dava açar.

Dava açan arkadaş çok çok iyi yapmış. Türk vatandaşlarının verilerinin zaten pazar malı gibi dağıtıldığı sanal alemde bir insanı bu şekilde korkutmaya çalışmak tam olarak 14 yaşındaki birinin yapacağı bir davranış. Umarım arkadaşın en ağır cezayı alır.

Ohh icimin yagları eridi 14 15 yaşında panel veya mernis dataya bulaşırsa böylede olur güzelde olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı