Arkadaşım resimlerimi sosyal medyaya paylaşıyor

doiya

Centipat
Merhaba, arkadaşım son zamanlarda normal resmimi ya da normal resmime efekt koyarak sosyal medyada paylaşıyor. Instagram ve Twitter gibi yerlerde iznim olmadan paylaşıyor ve bu beni rahatsız ediyor, onunla bu durum hakkında konuştum tamam dedi ama hala devam ediyor. Hesaplarını şikayet ediyorum ama hiçbir şey olmuyor, yapmamı önerdiğiniz bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, arkadaşım son zamanlarda normal resmimi ya da normal resmime efekt koyarak sosyal medyada paylaşıyor. Instagram ve Twitter gibi yerlerde iznim olmadan paylaşıyor ve bu beni rahatsız ediyor, onunla bu durum hakkında konuştum tamam dedi ama hala devam ediyor. Hesaplarını şikayet ediyorum ama hiçbir şey olmuyor, yapmamı önerdiğiniz bir şey var mı?

Şikayet et, bu büyük bir suç. Hakkını savun!

Kanıt almayı unutma.

Bolca kanıt topla CİMER'e şikayet et ve arkadaşına ettiğine dair ekran görüntüsünü alıp at.

Şamarı ensesine vurursan anlayacaktır diye düşünüyorum. Cimer zart zurt ile çözülecek bir şey değil. Kimsenin o kadar uğraşacağına inanmıyorum.

Mahkemeye git. Güzel bir ceza yer.
Geçen ben okulda arkadaşlarla diğer sınıftaki öğrencilerin fotoğraflarını alıp whatsappp sticker yapıyoduk. Olay okul aile birliğine gidince sıkıntı oldu. Az daha disiplin yiyordum.

Hocam siz şaka mısınız? Adamın hakkını savunması lazım. Eğer CİMER'e bilmem ne şikayet ederse tazminat davası açıp para alabilir.
Bilmem anladınız mı ama adam arkadaşım diye altını çizmiş. Arkadaşını bu sebepten dolayı mahkemeye mi verecek? Bu kadar ezber konuştuğunuza göre anlaşılan daha önce hiç mahkeme işleri ile uğramamışsınız. Çözümü de yukarıda belirttim zaten.

Bilmem anladınız mı ama adam arkadaşım diye altını çizmiş. Arkadaşını bu sebepten dolayı mahkemeye mi verecek? Bu kadar ezber konuştuğunuza göre anlaşılan daha önce hiç mahkeme işleri ile uğramamışsınız. Çözümü de yukarıda belirttim zaten.

Hocam siz bir kıza çıplak fotoğrafınızı attınız diyelim. Kız herkese atıp o fotoğrafı yaydı, siz sırf "sevgiliniz" diye hiçbir şey yapmayacak mısınız?

Hocam siz bir kıza çıplak fotoğrafınızı attınız diyelim. Kız herkese atıp o fotoğrafı yaydı, siz sırf "sevgiliniz" diye hiçbir şey yapmayacak mısınız?
Çıplak fotoğrafını mı paylaşmış? Ne alakası var verdiğiniz örnek ile? Arkadaşlar arasında olabilecek şeyler bunlar. Bazısı şakanın dozunu kaçırabiliyor. Ki zaten böyle bir şeyi yaptığına göre reşit bile değildir, nasıl dava süreci başlatacaklar?

Ekran fotoğrafları, paylaşılan resmin mecradaki linki, kişinin mecradaki linkini CİMER'e verin. Kişinin rızası olmadan görüntü çekmek ve paylaşmak suçtur, ağır cezaları vardır. Çözüldü eklerseniz sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı