Arkadaşım T.C. ve ev adresimi buldu

Bir de uyarıyım bunu yapanın elinde birçok bilginiz vardır evinize sahte ihbar bile yapabilir polise elinizde fotolarlarla gidin SS aldığınız fotoğrafı A4 kağıtına çıkartın ve ihbar edin.

Hiçbir şey olmaz merak etmeyin elbet işin sonunda yanlış ihbar olduğu anlaşılır eğer öyle bir şey yapsa bile.

Tanıdıkları vasıtasıyla bulan arkadaşlarım vardı benim de. TC'ni bulduysa telefonunu da bulmuştur, kötü niyetli değilse çok takılma derim. Nasıl buluyor derseniz en basitinden sağlık bakanlığını sitesinin veri tabanına sızıp (hayatınızda bir kere hastaneye illa ki gittiğinizden) oradaki bilgilerden her şeyi çok rahatça cımbızla çekebiliyorlar.

Arkadaşlar bir arkadaşım(samimi olmadığım) WhatsApp grubunda sürekli birilerinin T.C.'sini bulduğunu söylüyordu inanmadım istedim ve gerçekten de buluyormuş elimde bütün T.C. Bilgileri var. Bu bilgileri nasıl bulduğunu biliyor musunuz? Pek bir şey yapabileceğini zannetmiyorum ama gidiyor milleti korkutuyor.

T.C üzerinden evine ihbar yapabilir seni corona diye sisteme kaydedebilir deli diye filanda siyasi partiye üye yapabilir.

@Zeu5 bir aralar bu işle ugraşan arkadaş cevrem vardi çocuk okula gitmemek icin kendini sisteme corona diye kayit ettirmişti :)

Son düzenleme:
@Bluehair bir aralar bu işle ugraşan arkadaş cevrem vardi çocuk okula gitmemek icin kendini sisteme corona diye kayit ettirmişti :)

Bu olabilir hocam ama bu sanal arkadaşların böyle bir şey yapacağımı sanmıyorum yaşı küçük büyük ihtimal her gün 100 tane veled mernis 2015 sorgusu yapıyor.

Bir şey yapamaz 2015 mersis verileri bunlar herkesin elinde var. Yaşınız kaçtı bu arada? Çünkü hsys veriside olabilir 18 yaşından küçükseniz.

Hocam mernis 2017 de olabilir.

Arkadaşlar bir arkadaşım(samimi olmadığım) WhatsApp grubunda sürekli birilerinin T.C.'sini bulduğunu söylüyordu inanmadım istedim ve gerçekten de buluyormuş elimde bütün T.C. Bilgileri var. Bu bilgileri nasıl bulduğunu biliyor musunuz? Pek bir şey yapabileceğini zannetmiyorum ama gidiyor milleti korkutuyor.

Sizin üstünüze bazı sitelerde kayıtlar açabilir ve oradan kara para aklayabilir önerim yetkili birine şikayet etmeniz.

Yıllar önce böyle durumlar yokken dahi hiç internette gerçek ismimi dahi söylemedim ismimi soyismimi gerçek hayatta bilenlerin zaten t.c numaramı ve/veya adresimi bilmesinde bir sıkıntı yok. Neden söylemedim bilmiyorum gerek duymadım internetten de hiç birşekilde arkadaş edinmedim.

Discord üzerinden ücretsiz bir şekilde bulunabiliyor. Çok dert etmenize gerek yok. Herkesin tüm bilgileri internette zaten.

Geri
Yukarı